bu yarık sıkıntı çıkarır mı? (araba lastiği içerir)

bu yaz 2000km yol gideceğim denebilir. bu yarık bana sıkıntı yaratır mı?

otobanda hız sınırı limitinde yol alacağım diyebilirim. normal yollarda da işte ne kadar hızla gidebilirsem.

araç lastiği michelin crossclimate 205/ 55/ r16/ 94v/ xl

--

lastikçiye sorunca "lastikler bitmiş değiştir." gibi asılsız şeyler söylüyor. araç daha bir iki ay önce muayeneden çıktı sıfır sorunla.

eğer sorun çıkarırsa aynısından tek lastik alacağım.

ne diyorsunuz?

Kesinlikle değiştir, şakaya gelmez. Derin olabilir gibi görünüyor.

  • roket adam  (20.06.19 21:52:11)
Tek lastik değiştirmeyin. Eğer bütçeyi sarsıyorsa , orta karar çıkma lastik bakın ama tek lastik değiştirmeyin. Frenlemeden,viraj akışına kadar bir dünya şeyi olumsuz etkileyecek, unutmayın dünyanın en iyi arabası da olsa, en iyi lastiği de olsa 4 parça avucunuz kadar alanla temas ediyor koca araba.

  • synax  (20.06.19 22:09:24)
hocam, hayatinla kumar oynama.
direkt degistir.

fiesta ile mecidiyekoy de orta seritte ortalama 40km hiz ile giderken sol on lastik patladi, metrobusun celik halatlarina girdim.
yolun acik ola.
saglicakla.
  • portakal agacindaki vitamin  (20.06.19 22:10:38)
Bence de riske gerek yok maksimum 300-400 tlye halledersin. Candan önemli değil!

  • fatikkos  (20.06.19 22:50:12)
Lastiklerin bitip bitmediği diş derinliğinden değil hamur durumundan anlaşılır. Tuvturk hamur durumuna bakmaz diş derinliğine ve iç/dış doğru takılmışmı ona bakar. Senin lastiklerde kılcal çatlaklar fazla, haliyle lastiklerin kullanım ömrü bitmiş. Lastiklerinde şuan yoksa bile yakında yanak balonları oluşması muhtemel. Riske girme 4 lastiğini birden değiştir.

Bende michelin crossclimate 225 45 17, 30 bin kilometre dayanmıştı.
  • krtkartal  (20.06.19 23:23:07)
gider bu daha. değiştirmeyin. lastik 400 450 lira. 4 tane alsan 1500 2000 lira arası eder. bence değiştirmeye hiç gerek yok. en kötü kaza falan olur ama yine 2000 liradan yırtmış olursun hocam.

  • Tears of Devil  (21.06.19 01:19:16)
2019 üretimi dört adet dört mevsim falken lastik siparişi verdim.

f/p oranı en iyisi oydu, umarım pişman olmam.

yorumlar için teşekkürler.
  • avianthem  (21.06.19 02:09:21)
o yarik onemli degil, ama lastigin bitmis. Ikisini degistir en azindan.

  • ebabil curnatasi  (21.06.19 05:49:10)