Almanca çalışmak için sade bir kaynak

Evet goethe'nin netzwerk'ini kullanmaya çalıştım ama bu klasik tarzdaki kitaplar beni çok yoruyor. Uzun paragraflar, gramer nerde ne öğrenmem lazım hiçbir şey belli değil. Baktıkça deliriyorum. Şöyle delikanlı gibi bu grameri öğren, bu kelimeleri öğren diyip alıştırma verecek sistematik giden bir kitap var mıdır. Bi tane gramer kitabı aldım ama o da çok karışık. Bi a1 seviyesi bi b2 seviyesi veriyor.

Netzwerk kendi kendine almanca ogrenmek için bence çok zor bir kaynak. Bir altyapin varsa ve kendini zorlamak istiyorsan okay ama yok ben yavas yavas ogreneyim diyorsan cok cook zorlarsin kendini.

Ha, onerim var mi? Yok.
  • yaraticinick  (20.06.19 20:41:54)
ben netzwerk ile çalışmıştım bir sürü farklı kaynak takviyesi ile. ingilizce bildiğini farz ederek kaynaklar:

your daily german
lsa.umich.edu
assimil'in almanca kitabı
easy german (youtube)
deutsch mit marija (youtube)
learn german with jenny (youtube)
bbc'nin romanyalı nikonun baş karakter olduğu bir soap operası vardı (nico's weg değil) o da eğlenceli ve sıfır almanca bilgisiyle başlanabilecek bir şey.

iki senelik self-taught almanca öğrenen biri olarak: grameri çok sallamadan sadece yüksek sesli bir şekilde okumanı (gerekirse translate yoluyla çevire çevire anlamlarını öğrenerek) ve bol bol yazmanı tavsiye ederim. illa gramer öğreneceğim diye çok zorlama kesinlikle.
  • kaufman  (20.06.19 20:54:15)
www.nadirkitap.com

Bu kitap grameri son derece sade anlatan eski bir kitap. Seviye falan yok, aciyosun ornekleriyle açıkça anlatiyor kafa karıştırma yok. Marmara universitesi kutuphanesinde var alip fotokopileyebilirsin. ben öyle yaptım.

Bunun haricinde kaufman durumu gayet net özetlemiş. Tekrar tekrar dinleme, yüksek sesle okuma, bol bol yazma. Ve bunlari yoğun bi şekilde yapmak lazım. Rutinin olmalı yani bu çalışmalar. Beynine lan noluyo ya surekli almanca biseylere maruz kaliyorum dur sunu bi unutmiyim dedirtmen lazim. Nacizane sorunun cevabının haricinde bunları da eklemek istedim.
Viel Erfolg !
  • klar  (20.06.19 21:11:24)
Üds tarzı kitaplar bana çok sistemli ve düzenli geliyor. Aldım bakalım götümü kaldırabilirsem başlayacağım.

  • filipis  (20.06.19 21:39:11)
Grammatik aktiv en düzgün gramer kitabı bence.

  • skayas  (21.06.19 01:09:38)
Tavsiyeler için çok teşekkür ederim deneyeceğim. Netzwerkle olacak gibi değil zaten.

  • antreman kocu munir bey  (21.06.19 01:17:09)