[]

Git'de yapılan son commit i geri almak

Bir dosyada yaptığım her değişikliği açıklama ile commit ediyorum. Commitler toparlandıktan sonra işin sonunda push ediyorum ve master branch ile çalışıyorum genelde.

Push yapmadan göndermiş olduğum commitlerden birisi yanlış olduğunda ya da açıklamayı yanlış yazdığım için geri alıp tekrar commit etmek istiyorum. Bunu yapmak için revert etmek gibi bir saçmalık yaparak son yaptığım değişiklikleri mahvetmiş kendime büyük bir zaman kaybı sağlamış durumdayım.

Terminal kullanmıyorum ve genelde jetbrains ürünleri kullanıyorum.
Örnek verecek olursak şu anda push etmem gereken bu commitler bulunuyor.
prntscr.com
En son yapmış olduğum commiti geri alıp dosyaları yeniden commit etmek istiyorum.

bunu nasıl yapacağım?
Teşekkürler.

 
cherry pick ile olmaz mı?


  • selam  (20.06.19 08:00:47) 
-sağ taraftaki Commitlediğiz dosyalardan değiştirmek istediğiniz sadece 1 tanesini sağ tıkayıp revert dediğnizde sadece tek dosyayı revert eder.

-commitlediğiniz "gereksiz boşluk giderildi" 'ye sağ tıklayıp "reword" ya da refactor ile açıklamayı değiştirebilirsiniz.
  • kitik  (20.06.19 09:41:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.