[]

Lazer yazıcı ile fatura yazdırmak istiyorum

Matbaacı ile anlaşarak lazer yazıcılar için uygun olan bir fatura yaptırmak istiyorum. Tasarımı özel olarak yapacağım için lazer yazıcıda bunu konumlarına göre yazacak bir program da yaptım. Fakat şimdi uygulama kısmına geçtiğim zaman aklımda şu şekilde problemler oluştu.

Kaç nüsha yazdırmam gerekiyor? bildiğim kadarı ile 3 adet yazdırmam lazım. Biri müşteriye, biri benim saklamam için, biri de muhasebecime gönderilmesi gerekiyor. Burada yanılıyor muyum?

Eğer A4 formatında bir fatura bastırırsam, aynı seri numaralara sahip 3 koçan mı bastırmam gerekiyor?

Normalde nokta vuruşlu yazıcılar bu sorunu karbonlu kağıtlar ile yapıyor fakat ben a4 yapacağım bu özellikten mahrum kalıyorum. Lazer ile fatura yazdıran arkadaşlardan durumun nasıl olduğuna dair bilgi almak istiyorum.

Teşekkürler...

 
3 nüsha, a4 fatura yapılacaksa 3 tane a4 yapılması gerekiyor elbette. yani yazıcı her fatura baskıda 3 tane a4 yazdıracak


  • vladimirdökümov  (19.06.19 20:33:33) 
Matbaa ayarlar onu, minimum 2 nüshadir.


  • tangoalfa  (19.06.19 20:50:53) 
ben çok anlamıyorum ama bir yakınım gördüğüm kadarıyla şu şekilde yapıyor, fatura 3 nüsha asıl olan beyaz, altta pembe ve en altta sarı olmak üzere, her birini tek tek yazdırıyor, yani beyazı yazdırıyor ardından pembeyi yazdırıyor ardından sarıyı, sonra hepsini kaşe imza yapıp muhafaza ediyor.


  • hypathia  (19.06.19 21:31:46) 
normal fatura için 3, irsaliyeli için 4 basarlar.

aynı seri numaralara sahip üç (dört) farklı renkte (beyaz + 2(3) renk) baskı yapar ve harmanlarlar bunu. siz fatura basacağınız zaman aynı numaraya sahip bir seti yazıcıya koyar, x3 veya x4 tane bas diye basarsınız.
  • cern de cayci olmak vardi  (19.06.19 23:15:30) 
yukarıdakiler doğğru ancak elektronik faturaya geçmek daha kolay olabilir. onu da düşünün derim.


  • hoot  (21.06.19 03:06:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.