işsizken iş aramak mı yüksek lisans yaparken iş aramak mı?

7-8 aydır işsizim, lisans mezunu olduğum üniversitede yüksek lisansa başlayabilirim.

başlayınca başka şehirde iş bulursam ne olur? mühendislik için yüksek lisans masrafı ne kadar olur aylık, yıllık? iş bulmama yardımcı olabilir mi yüksek lisans?

hocalarla arayı iyi tutarsam en iyi ihtimalle araştırma görevlisi olabilirim, ya dad onların referansıyla iş bulurum diye düşünüyorum ama, zor mu bu ihtimal?

evde oturup ona buna cv göndermekten daha iyi gibi duruyor ama masrafı düşündürüyor beni.

İş aramaya devam et bence.

  • Elduinnnn  (19.06.19 16:23:45)
Yüksek lisansı yurt dışında çok iyi bir yerde yapmadıktan sonra iş bulma açısından çok da faydası olmaz. Bunun yerine iş tecrübesi daha önemli.

  • insomniac  (19.06.19 16:25:15)
Ben master yaparken iş bulmuştum, bunda da sınıf arkadaşlarımla yaptığım çevrenin faydası olmuştu. Burada kritik nokta katılımcılarının çoğunun çalışanlar olacağı bir master programına gitmek tabi.

  • crown  (19.06.19 16:28:33)
yüksek lisansın bir masrafı yok, işte okula git gel ve fotokopi masrafları. 5. döneminden sonra harç ödüyorsun bir de. özel bir okulda yaparsan 1000-1200 tl filan alabilirsin.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (19.06.19 16:46:24 ~ 16:57:41)
Ben yüksek lisansa başladığımda başka şehirde iş bulmuştum. O güne kadar devam zorunluluğu olmayan derslere hocalar kasmaya başladı ben de haliyle işe başlayınca yükseği bırakmak durumunda kaldım.
İşle aynı şehirdeyse devam zorunluluğu veya ders programı ile izin alma konusunda sorum yaşamayacaksan çalışırken başla derim ben. Tecrübe olmadan akademik bilgi bu ülkede bence de ekmek yedirmiyor.

  • bokmuhendisi  (19.06.19 17:00:52)
Milyonlarca işsiz var. Seni diğerlerinin önüne geçirecek özelliklerin ve hırsın olmalı. İş tecrübesi kazanman için başvurularını evden değil gidebildiğin her yere gidip yüz yüze yapmalısın.

  • iwasbornonamountainside  (19.06.19 19:00:52)
Elden cv verince de geri kafalı e-mail atmayı bilmeyen kişiler oluyoruz.

  • banacevaplazım  (20.06.19 10:18:51)