İşsiz mühendise ne önerirsiniz?

Yeni mezun, birkaç aydır iş arıyor ancak eser yok. İş görüşmelerinden bir şey çıkmadı. Ne yapmalı.

1- Bu süre zarfında kendini geliştir, elbet bulursun.
2- Ekonomik krizde çok zor, tanıdığın da yoksa yapacak bir şey yok.
3- Bedelli yapmayı düşünüyor olsan bile askere git aradan çıkmış olur.
4- Yüksek lisans kovala belki oradan bir kapı açılır.
5- Lisansta farkını ortaya koyamamış, kendini geliştirememişsen senden bir cacık olmaz.

Not: Fikirde idealist, pratikte vasıfsız elektrik mühendisi.

aslinda sen biliyorsun ne yapman gerektigini zaten siralamissin her seyi.

senin durumunda aslinda ilk olarak yüksek lisans ya da askerligi düsünürdüm ben.

ben yüksegi tercih ederdim.

yüksek yaparken sürekli bir seyler katman lazim kendine. bunun yaninda cevre cok cok hatta cok cok cok önemli. cevreyle bulacaksin isi. her ilana 1000 basvuru var, hatta gönüllü staja 500 basvuru var, ne diyeyim...

bundan dolayi sakip sabancinin tarziyla, cevre, cevre, cevre...

askerligi bedelli yap yapabiliyorsan.

yüksek lisans is bulmada katki saglamaz, zaman kazandirir ve cevre yapmanda yardimci olur.

en basit is bile olsa gir derim, her is kapi aralar.

hocalarinda baya yardimi olur bu arada.
  • black fridayde bos kutuya talim eden adam  (19.06.19 15:19:13)
valla hocam
istanbul daysa
bir goruselim
telefon +90 534 621 0552
whatsapptan eklesin
  • kingcyrax  (19.06.19 15:22:47)
en basit is bile olsa gir derim, her is kapi aralar +1

Bir de dil öğrenmesini tavsiye ederim
  • klar  (19.06.19 15:31:16)
1. yazılımcı olmak istiyorsa ona yönelsin. yoksa başka kendini geliştirebileceği pek bişey yok zaten.
2. gerçek. referansın yoksa abuk subuk işlerde sürünür.
3. yeni çıkacak bedelliden yararlanacaksa çok da şeetmesin de. askerlik işyerlerinin birinci bahanesidir. düşük maaş vermek için.
4. kendi bölümünde yapmasın.
5. böyle bir şey yok. en boş beleş adamların referansla kıyak yerlere girip yürüyüp gittiğini gördü bu gözler.

tubitak bigg başvuruları var, sallasın bir başvuru tecrübe olur, çıkarsa yüksek lisans boyunca oyalanacağı birşeyler olur
  • kveldulv  (19.06.19 15:38:47)
1 ve 4 aynı anda. iş başvurularına tam gaz devam et. gidip elden cv ver, tanış. gerekirse staj kovala, onu yaparken iş aramaya devam et.

eve kapanma.
  • zgrydn  (19.06.19 16:30:37 ~ 16:34:40)
1.a: Bütün vaktini mesleğinle ilgili kendini geliştirmeye ve ingilizceden başka bir yabancı dilde c1 seviyesine erişmeye ayır.
1.b: Beklentilerini çok düşük tutarak bütün büyük şirketlere sadece iş tecrübesi aradığını söyleyerek başvur.

  • iwasbornonamountainside  (19.06.19 18:57:49)
en kotu is issizlikten iyidir, az cok deme gir bi ise, taxicilik dahil!
arada kredi cek bedelliyi hallet, en kotu sivil en iyi askerlikten iyidir!
sonrasi gelir, enseyi karartma:)
  • alttaraf  (19.06.19 20:02:29)
zgrydn'e katılıyorum. Yükseğin bence bi olayı kalmadı kimse takmıyor. 1 ve 3 diyorum ben de.

  • roket adam  (20.06.19 20:44:30)