Calismayan birisi shengen alabilir mi?

Arkadaslar bayram tatilinde arkadasimla avrupa'ya gitmek istiyoruz. Fakat kendisi su anda bir yerde calismiyor. Issiz. Evi ve bankada yeterli miktarda gosterebilecegi parasi var. Bu durumda birine vize verirler mi?

alır.

  • stanley weber  (19.06.19 14:54:42)
Alamaz

  • glide  (19.06.19 16:53:25)
almanya'dan alamaz herhalde ama daha kolay veren yunanistan'dan filan alabilir.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (19.06.19 17:02:44 ~ 17:14:08)
eksiksiz evrak toplar ve uygun bir dilekçe yazarsa alma ihtimali var ve düşük değil.
alternatif sponsor ile başvurması, çalışan ya da emekli evebeynleri varsa onlardan birini sponsor gösterirse de alabilir.

  • Bruce  (19.06.19 17:06:14 ~ 17:06:32)
Sponsor +1
Ben çalışmıyorum, eşim diş hekimi özel muayenehane, onsuz çıkacaktım sponsorum olarak evrak düzenledik, 9 ay verdiler.
Bir arkadaşım da işten ayrılmıştı, babası emekli sponsor oydu, bir de almanyadan davetiyesi vardı ziyaret için, 6 ay da o aldı.
Yani riske girmeden bir sponsor ayarlanması çok iyi olur.
  • somethinginthewayshemoves  (19.06.19 19:48:59)