resimdeki mobilya hangi agactan yapilmistir?

merhaba arkadaslar

resimdeki mobilyalar hangi agac cesidinden yapilmistir? pahali bir sey midir? dayanikli midir bu mobilyalar?

tesekkurler

Fırınlanmamışsa bir şekilde çalışır, döner. Fırınlanmışsa çoook pahalıdır. MDF türevlerine bakınmak daha iyidir.

  • Mirket  (19.06.19 00:38:37)
Hangi ağaç çeşidinden yapılmıştır peki bu?

  • atcapar  (19.06.19 00:44:49)
Veri yetersizliği nedeniyle yanılma payının çok yüksek olduğunu gözardı etmemek kaydı ile gürgen diye cevaplaya bilirim.

  • Mirket  (19.06.19 00:49:43)
Başka bir ustaya sormuştum göknar ağacı demişti acaba göknar ağacı olabilir mi

  • atcapar  (19.06.19 01:34:35)
hus agaci da olabilir, klasik ikea iskandinav rengi, hus rengi diye geciyor.

  • mavicorap  (19.06.19 05:44:55)
masif panel ya da masif plaka. bu kadar budaklı olduğuna göre çam olmalı.
huşun budağı olmaz. göknar da bu kadar budaklı olmaz diye biliyorum.
masif panelse illa ki fırınlanmıştır, dönme falan olmaz. mobilyacılardaki malzemenin çoğundan daha dayanıklıdır, onlar mdf bu masif panel. doğal olarak da bi tık daha pahalıdır. ağacın cinsine, kalınlığına göre fiyatı değişir.
renginin açıklığı fırınlanmakla alakakı değil, boyasız ve verniksiz olmasından. istediğiniz rengi verebilirsiniz boya ile.
  • halanne  (19.06.19 11:28:07)