[]

Sebillere damacana yerine 5 ltlik su şişesi de takılıp kullanılabiliyor mu?

sb.
 
Kullanılır da o şise sebilin üzerinde durmaz.
Düşmeyecek şekilde sabitlersen kullanılır.

  • aynabugusu  (18.06.19 20:45:40) 
Saçma olacak belki ama boş damacanaya 5 litrekikleri boşaltıp kullanabilirsin belki


  • tangoalfa  (18.06.19 20:47:45) 
şişenin ağzının tam oturabilmesi için tutma aparatını keskiyle kesmeniz gerekiyor. o da zor oluyor.

ondan daha önemlisi 5 litrelik şişeler yumuşak plastikten yapıldığı için içindeki suyu aldıkça şişe büzülüyor basınçtan. damacananın plastiği sert olduğundan şekli değişmiyor, buna aldanmayın.
su doldurdukça bir yerden hava alıp basıncını eşitleyemediği için gittikçe büzülüyor ve iyice büzülünce ya düşüyor veya basınçtan şekli bozulan pet şişeden su akışı kısıtlanıyor. tam anlatamadım ama kullanmayı denedim ordan biliyorum.
  • yemrem  (18.06.19 20:49:14) 
hayır. damacananın sert plastikten olmasının sebebi var, yumuşak plastikten yapılma şişe kullanılamıyor maalesef.


  • babilbaligi  (19.06.19 09:24:38) 
tek sorun basinctan buzusmesiyse yukardan delik delinip hava aldirilsa olmaz mi?


  • jimicik  (19.06.19 10:38:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.