[]

kredi çekip döviz alma

önümüzdeki 6 ay minimum 10bin liralık euro alacağım.
Şu an 10k kredi çekip döviz alsam kenara koysam sonra da krediyi ödesem mantıklı olur mu?
kredinin toplam 10.8k geri ödemesi var 6 ayda.

edit: yurtdışına çıkma durumum var 6 ay sonra. o yüzden zaten halihazırda maaşımın bir kısmıyla döviz alıyorum. şimdi hazır düşükken alsam mı dedim.

 
6 ayda dolar 6.30u görürse faizi kurtarır. oradan sen karar ver.

euro hesaplamamışım artık orasını da sen hallet :)
  • re noreno  (18.06.19 15:11:42 ~ 15:11:53) 
bugünkü kurlar ile (6,53) 10.000 TL ile 1.530 EUR alabiliyorsunuz.
6 ay sonraki EUR kuru 7 olursa karşılığı 10.720 TL ediyor.

gördüğünüz gibi kredi faizinin tamamını karşılamasa da 90% ını karşılıyor olacak. 6 aylık faiz gelirini/enflasyon erimesini de dikkate aldığımızda ve bu işlemi de yaparak al sat ile kar etmeyi planlıyorsanız pek de akılcı değil. kar edemiyorsunuz kur 7'ye çıkarsa. kur elbette daha da yükselebilir ama bu daha büyük risk almak demek. 10.000 TL sizi zorlamayacak ise alınabilir bir risk.

ama 6 aylık süre içerisinde gerçekleşecek bir EUR harcamanız için girişiyorsanız (hazır kurlar da düşmüşken alayim gibi) riskli de olsa yapılabilir bir işlem bence.

yatırım tavsiyesi değildir.
  • givemesomesubstance  (18.06.19 15:14:06) 
Krediler çok yüksek. Ancak Temmuz'dan sonra (S-400'lerin gelmesi halinde) döviz, altın ne olur belirsiz. Her an her şey olabilir.

Duruma göre miktarları hesaplayıp, alın. Kredinin şöyle bir avantajı olur, ne ödeyeceğinizi bilirsiniz.

Yatırım amaçlı alacaksanız bence gerek yok. Ama bir iş için illa almanız gerekiyorsa, girilir krediye.


.
  • kartallar yuksek ucar  (18.06.19 15:17:36) 
mantıksız olur


  • dafuq  (18.06.19 15:54:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.