[]

Dil öğrenmek için metod

Diyelim gramer işi tamam ama kelime ezberi yok. Kelimeleri tek tek ezberlemek mi mantıklı yoksa yazı, makale vs. çevirerek kelime öğrenmek mi? Ya da gramer işinden sonra hangi aşamaya geçmeli?
 
Bence önce dinlediğinizi ve okuduğunuzu rahat rahat anlayacak seviyeye gelebilmek için bir yandan ilgi alanınıza uygun haber, blog yazısı vb. gibi günlük yaşamın içinden şeyler okurken diğer yandan podcast vb. dinleyebilirsiniz. Böylece kelime hazneniz daha doğal ve etkili bir şekilde genişler.


  • salihdt  (17.06.19 20:36:35 ~ 20:36:54) 
english-e-reader.net
Hem ses hem de yazı. mp3'leri ve epub uzantılı kitapları burdan indir telefonuna yükle. Google Play book uygulamasıyla oku, müzik çalma aparatıyla da arkada sesli kitap olsun. yani aynı anda hem oku hem dinle. Bazen sadece dinle.Play book uygulaması içinde cümle-kelime çevirebilir, altını cizdiğin cümleleri google docs'a otomatik kaydeder. Anlamını bilmediğin kelimeyi değil cümleyi not al. sonra ara ara bu notları oku. Cümleyi okuduğun anda kelime aklına geliyor. 1-2 cümle sonra o kelime kazınmayacak şekilde kafana yazılıyor. İlk seviyeden başla. 300 küsür kitap var yavaş yavaş başla.

  • rastinon  (17.06.19 21:06:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.