Kırık ve alçılı ayakla uçuş

Merhaba, kardeşim ayak parmaklarını kırdı. Bu yüzden ayağı alçılı. Bu cuma sınavları bitecek ve biz memlekete daha çabuk ve rahat gelsin diye sunexpressten uçak bileti aldık. Bileti ben çağrı merkezinden aldım durumu görevliye izah ettik ve ekstra ücretle ön sıralardaki geniş koltuklardan satın aldık. Bize prosedür hakkında bilgi verildi. Uçağa binebilir raporu almamız gerektiği söylendi. Bunun üzerine kardeşim hastaneye gitti. Kendi doktorundan uçağa binebilir raporu almak maksadıyla.. Doktoru böyle bir rapor vermediklerini uçuşlarda uyuşturucu vb kaçakçılıkları önleme maksatlı durum bildirir raporu düzenlediklerini söyleyerek böyle bir rapor veriyor kardeşime. Raporda uçağa binebilir ya da binemez yazmıyor. Ayağının alçılı olduğu ve ayakta kırık olduğu yazıyor. Ben tekrardan sunexpress çağrı merkezini aradım bize kesinlikle uçağa binmesi uygundur şeklinde beyan ile yolcu taşıyacaklarını aktardılar. Doktor da böyle bir rapor vermediklerini söylüyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Başına böyle bir durum gelen oldu mu nasıl aştınız ne yapabiliriz? Yol gösteren olursa çok memnun oluruz teşekkürler

devlet hastanesine sorun.

bir de engelli yolcu beyanı ile alanda tekerlekli sandalye hizmetinden faydalanabilirsiniz.
  • babilbaligi  (17.06.19 15:05:21)
daha önce alcali ayakla almanyadan türkiyeye uctum. öyle bir rapordan haberim yoktu. bir sorun da cikmadi.
kardesiniz nerde? kac saatlik bir ucus bu? uzun ucuslarda tromboz riski olabiliyor ama 1-2 saatlik bir ucusta sorun olmamasi gerekiyor. doktoru ucacagini biliyorsa ve sakinca belirtmemisse sorun teskil etmemeli.

  • pilav  (17.06.19 15:05:40)