[]

İstanbulda bu evleri kim alıyor?

Fulya'da oturuyorum. Oturduğum cadde üzerinde evlere bakayım dedim, 20 yıllık kot 2 evlere 600k yazmışlar. Ev hapisane gibi. Arakatlar 1m'ye yakın, yeni binalar bunun daha da üstü.
İnsanlar nasıl bu kadar para kazanabiliyor ya da 600bin lirası olan biri kot2'de yaşamaya nasıl razı oluyor? Yatırım için de alınıyor olabilir ama o da mantıksız geliyor bana şu an.

Ev fiyatlarını görünce bu şehirde nasıl bir gelecek hayal edebilirim diyip üzüldüm biraz o yüzden soruyorum :(

 
Konumu itibariyle talep çok. O yüzden fiyat artıyor. Evin şekline şemaline bakıp 200 bin dersen zaten o evi havada kaparlar. Fulya dediğin yer Türkiye'nin konum olarak en revaçta yerlerinden biri (bebek, fenerbahçe, tarabya gibi fantastik yerleri ayrı tutuyorum zaten).

ben kot-2'de oturmak istemezdim tabii ama çalıştığım yer levent falan civarında olsaydı, öyle bir evde otururdum. her yere yakın. 600 bin liraya beylikdüzünde site içi yeni binada 3+1 alırsın çok rahat mesela ama her gün metrobüs ya da trafik çilesini mi çekeceksin?
  • himmet dayi  (17.06.19 14:25:53) 
600 bin lirası olanın öyle bir evde oturmayacağı konusunda haklısın. Bu tip dairelerin satın alma bedeli/kira oranları iyi oluyor. Kiralamak için alıyordur.


  • zombi  (17.06.19 14:41:03) 
O evleri o fiyatlardan kimse almıyor. 6 ay sonra da bakın mesela, aynı ev başka bir fiyattan, belki daha yüksek belki daha düşük olacak orada. Kira denmiş bir de. Türkiye'de kira çarpanları 25 yıldan başlıyor. 30-35 yıla kadar da çıkabiliyor. Kimse bu mantıkla yatırım yapmıyor. İstatistikler de bunu söylüyor zaten. Konut satışları sürekli düşüyor.

İnternet sitesinde gördüğünüz fiyatlardan %15 kesin düşün. Oralara bile satamıyorlar da artık. Çünkü herkesin gayrimenkulü en güzel, en kıymetli. Herkes fazla fazla yazıyor. Bu aslında sadece bu sektörde değil, her sektörde böyle. Ben pek anlamam ama mesela bu araba alıp satan arkadaşlar burada konuşuyor görüyorum. Garip bir ikinci el piyasası olmuş. Herkes sürekli fiyatı yükseltiyormuş. Peki kim satıyor, kaçı satıyor? Bilen yok.
  • windowsguvenlikduvari  (17.06.19 14:48:39 ~ 14:54:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.