Mezuniyete yine de gideyim mi?

Ailemle dini konularda farklı görüşlerde olduğumuz için, giyimimi kuşamımı beğenmedikleri için ve benden utandıkları için mezuniyete gelmeyecek annemle babam. Başka akrabam falan yok gelebilecek. Herkesin yakınları olacak orada. Bölümümü iyi bir dereceyle bitiriyorum ama gitmesem mi diye düşünüyorum. Kimsem olmayacak, fotoğrafımı bile çeken olmaz belki. Hiç gitmesem mi? Ne diyorsunuz?

gitme

  • vladimirdökümov  (16.06.19 15:36:41)
Tek de olsan git bence. İleride hatırlayacağın anlar olur, fotoğrafını çekecek illa ki bir arkadaşın vardır. Ya da birlikte çekilirsiniz. Ben olsam inadına giderdim, gururla hem de.

  • denhia  (16.06.19 15:37:56)
Arkadaslarin falan da mi yok? Onlarla git. Yoksa bile tek git. Nolcak sanki? Sıkılirsan ayrilirsin

  • nax  (16.06.19 15:38:59)
gitme boşver. amelelik resmen. saatlerce bekliyosun falan.

  • gölgede aynı  (16.06.19 15:41:40)
Elbette gitmelisin yalnız olman anılar edinmeni engellemeyecek ki, doğal olarak yalnız hissedebilirsin ama mutlaka gitmelisin çünkü hayatında başına gelebilecek tek seferlik bir şey. Tek seferlik durumlar bana göre çok değerlidir.

  • zekicalik  (16.06.19 15:42:19)
Aileniz için mi okudunuz kendiniz için mi?

İnsan başarılarıyla önce kendisi için övünür. Mezuniyete gidin ve tadını çıkarın. Bu hayatta ailesi olmayan olsa da destek olmayan pek çok insan var bir siz değilsiniz. Ama hayat sizin. Ne yaparsanız kendiniz için yapacaksınız. Yaptığınız ve yapamadığınız şeylere (aileniz bile olsa) üçüncü kişiler için bahane bulmayın.

Tebrik ederim. İyi eğlenceler dilerim...
  • balik kraker  (16.06.19 15:46:14)
İstanbuldaysa mezuniyet eşimle ben geleyim

  • Kahir ekseriyet  (16.06.19 15:53:46)
Git tabiki. Kendi basina bir bireysim.seneler sonra annem babam yuzunden mezuniyetime gidememistim diyecegine kimse gelmedi pasalar gibi gittim dersin. Hem herkesin anasi babasi gelmiyor ki illa tek olanlar da oluyor.

  • bugun hava gunluk gureslik  (16.06.19 16:01:28)
Arkadaşların yok mu? Git bence.

  • elorelia  (16.06.19 16:05:51)
ben de ''geleyim'' yazacaktım ama İstanbulda değilmişsiniz.
Benim mezuniyetimde de ailem yanımda yoktu.Hatta yakın arkadaşlarım ''mezuniyeti uzatma,şehir dışında olma vs.'' bahaneleriyle gelmedi.ama yine de gittim.hiç pişman değilim.
sizin yerinizde olsam istediğim gibi giyinir giderdim.
  • Frances  (16.06.19 16:08:54)
gidin, size eşlik edebilecek arkadaşlarınız kesin vardır; onları çağırın. yoksa da okuldan arkadaşlarınız vardır onlarla takılırsınız. güzel bir fotoğraf çektirin ve tek başınıza da ayakta kalabildiğiniz için kendinizle gurur duyun.
en kötü ihtimalle ortamda kimseyle takılmaz ve sıkılırsanız erkenden kaçarsınız.

bu soruyu sorduğunuz için gitmek istediğinizi varsayarak bu cevabı verdim bu arada. yoksa ben kendi mezuniyetime gitmedim mesela. son anda vazgeçip gitmezseniz de çok bir şey kaybedeceğinizi düşünmüyorum yani. içinizden nasıl geliyorsa...
  • asisamus  (16.06.19 16:09:13)
denhia, nax +1

git
  • lupelius  (16.06.19 16:19:31)
Git.

  • kisa  (16.06.19 16:22:10)
Ben de mezuniyetime kendi yaşadığım şehirde olmasına ve ailemin kızmasına rağmen "5 dakika için şu sıcakta ne gerek var?" diye gelmesini istemedim ailemin. Açıkçası çok da bayılarak gitmedim. Ama şu durumda ben olsam ailemin inadına giderdim.

Bu arada giyim kuşamdan bahsettiğiniz için kadın olduğunuzu tahmin ediyorum. Bunun için merak ettim, mezuniyet elbisesinde utanılacak ne var anlamadım? Gayet hoş bir elbise giyip gidersiniz. Şort giyip gidecek değilsiniz ya!
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (16.06.19 17:01:38)
Git git git... birinden rica et resmini cekerler... kendin icin git..

  • chezsoi  (16.06.19 17:57:26)
Ankaradaysan ben anadolun kasasina yukleyeyim bizim cavolari gelelim. Havaya bile atariz seni.

  • hailtothethief  (16.06.19 18:15:20)
git git, üniyi söyle kahveden adam toplayıp gelelim.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (16.06.19 18:18:12)
Git boşver.

  • komando kani var bende  (16.06.19 18:27:38)
Git tabi

  • road_tanker  (16.06.19 18:30:28)
git kesinlikle.

  • master of ceremonies  (16.06.19 18:34:42)
bölümü iyi bir derece ile bitirdiğini belirttiğin icin bence gitmelisin. ya da gitmek istediğin icin gitmelisin.

  • all girls dream  (16.06.19 21:40:52)
mutlaka git.

o senin günün, seninle paylaşmak isteyen gelir istemeyen gelmez. sen git, arkadaşlarınla takıl, sonra gidip eğlenin bir yerde.

Ankara'da ise ben gelirim.
  • babilbaligi  (17.06.19 12:07:34)
Tek de olsan git.

  • chitosan  (17.06.19 12:16:16)
Daha önce söylenmiş ama yine de söyleyeyim GİT.
İçinde ukte kalacapına ilerde anı olur. Kimin ne dediğini kafana takma, hem bak iyi bir derece ile bitriyormuşsun sana emek veren hocaların görmek ister.
İllaki arkadaşın dostun vs vardır orada. Tek gitmem diyorsan da yardımcı oluruz, şehiri söyle oradan kimse çıkmaz ise İstanbuldan kalkar gelirim, geliriz, Sıkıntı olmaz
  • birbilsem  (17.06.19 13:17:46)
Git kesinlinke. Bu senin özel günün, bölüm ya da fakültr arkadaşlarından illa sevdiğin insanlar vardır. Onlarla güzel bir gün geçirmiş olursun. Fotoğrafını da çekerler :)

Mezuniyetini kutlarım.
  • Mossy  (17.06.19 14:11:49)