[]

Amerikadan laptop getirtmek.

Eminim ilk kez soruluyordur ama geçmişi aratamadım. Arkadaşım gelecek. Laptop falan istesem mi? Garanti falan nasıl oluyor? Vergi isteniyor mu? Ne kadar kar edilir? Satmak için değil kullanmak için istiyorum. Kasmayıp buradan mı alsam? Normal insan laptopu istiyorum cyberpunk 2077'yi ultra oynama gibi bir derdim yok.
 
Ben Amerika da laptop alırken araştırdığımda Türkiye için garanti veren marka bulamadım. Amazon dan Refurbished bi Acer aldım 400 dolara. 2 yıldır tertemiz kullanıyorum. 940 Mx 256 GB SSD 8 GB ram


  • potsdamer  (16.06.19 15:12:16) 
Dolar yukseldi çok bi esprisi kalmadı malesef abdden almanın
Tr den al iyi kötü garantin olur

  • technicalte  (16.06.19 15:50:05) 
global garanti veren firmalar var cogu böyle olmasi lazim aslinda.

bu durumda lokal kurumlar "yeaa bahmiyoz biz buna türkiyeden alinma degil" derse global sirkete mail atiyorsunuz onlar hallediyorlar, sizi lokal olarak ariyor sonra biri.
  • black fridayde bos kutuya talim eden adam  (16.06.19 15:57:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.