[]

Bütça hazırlırlıyor musunuz?

4 kişilik bir ekip ile, bir mobil app hazırlıyoruz bütçe ile ilgili ve bazı sorularım var.

Kişisel veya eşinizle & ailenizle aylık bütçe hazırlıyor musunuz?

Excel'de mi kağıtta mı veya bir mobil uygulamada mı?

Bütçedeki kalemler neler? ne isim koyuyorsunuz?

Eğer özel değilse detaylı paylaşabilir misiniz?

Bilgileri paylaşırsanız size kısa sürede bu app'in ilk ayrıcalıklı kullanıcılarından biri olma şansı vereceğiz.

Teşekkürler.

 
Eşimle ortak excelimiz var. Dropbox ile ikimizde kendi pc/telefonlarımızdan erişebiliyoruz.
Excel'de 1 sekmede taksitlerimiz ay ay yazılı. bunların toplamı başka bir sekmeye otomatik geliyor. Ana sayfada ise sabit/zorunlu ödemeler ay ay yazıyor. Her sütün bir ay, her satır bir masraf/gider oluyor. Burada kira, aidat, faturalar, okul taksidi, kredi ödemesi zorunlu masraflar satırda yazıyor. Kredi kartı taksitleri de buraya ekleniyor ve alt alt giderler toplanıyor. En altta maaşlar yazılı. Maaşların toplamından, toplam zorunlu giderleri çıkarınca o ay sonunda elde kalacak para daha ayın başında belli oluyor ve buna göre harcama yapıyoruz.
Bütçeye göre bazı şeyleri peşin veya taksitli alıyor tatil vs. planları bunlara göre yapıyoruz.
  • gonulcelen87  (16.06.19 02:15:06) 
tüm harcamalarimi banka kartiyla yapiyorum. kredi karti degil, direkt hesabimdan harciyorum.

neye ne kadar harcadigima dikkat etmiyorum, bir ara denedim 5-6 app kullandim. gereksiz gördüm hepsini. harcadiklarim belli, kenara koydugum belli, biriktirdigim belli.
  • felismalafatus  (16.06.19 02:30:04) 
Excel'de tutuyorum bütçemi. Aylık giderlerim (sabit maliyetli olanlar) satır satır yazılı. Tüm giderler toplamı maaşımdan çıkarılıyor ve fikir vermesi amacı ile günlük harcamam gereken miktarı gösteriyor.
Farklı bir sheet'de ise aradaki farkın (maaş-toplam giderler) bir kısmı birikime gidiyor belli aylarda.

  • cancoskn  (16.06.19 10:23:32) 
hayır bütçe hazırlamıyoruz. sürekli beklenmeyen harcamalar çıkıyor. sürekli değişkenler oluyor. bir de buna vakit ayıramıyoruz. mutfak bütçesi belirliyoruz mesela, soğan patates 7 lirayken tutmuyor. fatura bütçesi belirliyoruz, doğalgaz yüksek geliyor. onun yerine ortak ev hesabı yaptık. giderler ortak ev hesabından ödeniyor.


  • trajikomix  (16.06.19 10:58:19 ~ 10:58:36) 
excel var. ama gelecege yonelik degil, gecmise (yaptigimiz harcamalara) yonelik.

onumuzdeki 6-7 ay ne kadar odememiz var onu goruyoruz.
  • brkylmz  (16.06.19 11:47:41) 
Ben de zamaninda baya bir app denemedim bütçe ile ilgili ama kullanışlı bir app bulamadım. Girişler olabildiğince kolay olsun.

Bir de yıl sonuna kadar forecast yaparsa iş yapabilir.
  • vuranyum  (16.06.19 15:44:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.