[]

çamaşır makinasına çikolata ile yıkanan çamaşır

başlık ultra saçma geliyor kulağa biliyorum ama tam bir şimdi sinirden kendimi sikicem durumu yaşıyorum. 1 paket bitter çikolata bir şekilde çamaşır makinasının içine girmiş benim kıyafetler de öyle bir güzel yıkandı. Her şey kahverengi şu an ve bütün kıyafetler yağlıymış gibi geliyor. Akan suyun altında yıkamayı denedim bir t shirt ama sürekli kahverengi su akıyor kıyafetten. Bu iş nasıl çözülür?
 
bir daha yıkayarak?


  • neo  (15.06.19 22:44:24) 
2 tur yıkadım onu yazmayı unutmuşum. Bej kazağım açık kahverengi şu an. :(


  • 10032007  (15.06.19 22:47:00 ~ 22:47:08) 
yikayarak cikmaz, isiniz zor, bir kuru temizleyiciye danisin, onlarin ozel kimyasallari oluyor, ama sizin sartlarda isiniz cok zor, gecmis olsun.


  • point me at the sky  (15.06.19 22:48:27) 
Bi leğene kıyafetlerin max. Dayanabileceği kadar sıcak su koyun. Içine bol bol deterjan ve pril dökün. Çamaşırları basın içine. Sabaha kadar beklesin. Sabah tekrar makineye atın. Büyük ihtimal çıkar.


  • lapris  (15.06.19 22:59:31) 
Pril+1


  • filipis  (15.06.19 23:08:16) 
Sonucu merak ettim. Naptınız


  • lapris  (16.06.19 21:26:32) 
makinanın içine çikolata girdiğini farketmem
2 kere normal programda yıkama
toz çamaşır deterjanı+ pril ile leğende bekletme
2 kere yoğun programda normalden daha fazla deterjan koyarak yıkama.

eskiye döndü kıyafetler. :)
teşekkürler.
  • 10032007  (17.06.19 08:02:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.