[]

Bitki kökünde böcek

Merhaba arkadaşlar, canlı çiçek büyütenlere bir sorum olacak. Bir tane Marginata çiçeğim var toprağı böceklendi toprağı değiştireyim dedim ama kökün sardığı toprakta da küçük beyaz böcekler geziniyor ve çiçek gerçekten çok cansız çiçeğe bir şeyler oldu. Bu böceklerden nasıl kurtulabilirim çünkü acilen toprağı değiştirmem gerekiyor ama kökünde böcekli değiştirmek istemiyorum. Ne yapabilirim? Teşekkür ederim şimdiden.
 
sirkeli, bulaşık deterjanlı ya da arap sabunlu birsürü böcek ilacı tarifi var internette ama bence işe yaramıyorlar, bitkiler için olan böcek ilaçlarından alıp sıkmak kesin çözüm.


  • ozgur bir kusun hatirati  (15.06.19 18:09:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.