[]

apartmanda port sorunu

Çok önemli bir sorunum var. Eve 3 yıl önce taşındım ve TTNET'ten internet almak istediğimde port olmadığı bilgisini verdiler, sonra DSmart'ı aradım ve onlar internet bağlayabileceklerini belirttiler. 3 yıldır DSmart'tayım ancak internet kalitesi re-za-let. şimdi taahhütüm tekrar dolmak üzere ve başka ISS'ye geçemiyorum.

TurkNet'le ve Superonline ile konuştum, ikisi de hizmet veremeyeceklerini söylediler. Sadece Superonline bana altyapısız internet olan Superbox'ı sağlayabileceğini söyledi, 4.5G ile 29 mbit sağlayabilirlermiş. Fiyatı da 159 TL. Bana çok fazla geldi ama, bunu almaya karar versem bile 2. bir sorunum var: Evde telefon çekmiyor. Nasıl oluyor bilmiyorum ama şebeke yok! Ve hep böyleydi, telefonla konuşmayı hep net üzerinden mesajla vs yapan bir insanım çok da umursamadım şimdiye kadar ama baz istasyonu ile alakalı bir sorun var anladığım kadarıyla o yüzden bütün apartmanda böyle. Apartmana girdiğimiz an kurşun kaplı duvarlara çarpıyor sanki sinyaller...

Neyse sizce ne yapayım? DSmart 80 küsür liraya hızımı 16 mbit'e çıkaracak paketi önerdi. Kabul edeyim mi? Yoksa başka çaresi yok mu?

 
superbox için ekip geliyor hat yoksa ya da başka bir sorun varsa açmıyor zaten aboneliği.
yakınlarda varsa dağıtım noktası havadan internet - teknik adını unuttum - sağlayan firmalara bakabilirsiniz daha ucuzdurlar ama hız konusunda yeterli gelir mi bilmiyorum.

  • denek hayatım  (14.06.19 15:02:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.