abd'den macbook alırsak turistken tax refund yapabiliyor muyuz?

selamlar, soru başlıktaki gibi ve bu şekilde satın alanınız falan var mı? havaalanında direkt olarak refund almak mümkün mü yoksa geçerli değil mi bu durumlar için?

tenkyu

İngiltereden iphone aldığımda, kdv iadesi almıştım. Apple’da satış işlemi sırasında faturaya bir işlem yaptılar. O faturayla havalimanındaki tax refund bankosunda bir işlem daha yapmıştım. Para iadesini nakit almıştım. Abd’yi bilmiyorum ama sanırım aynıdır.

  • kaptan memo  (14.06.19 14:18:56)
ingiltere bildiğim kadarıyla global blue üyesi. abd değil global blue olsa direkt tereddüt etmem ama abd her şeyde bi cins olduğundan aynı olmayabilir ya. yine de teşekkür ederim.

  • isvicre rakisi  (14.06.19 14:21:32)
Bildiğim kadarıyla abd de sales tax geri alınamıyor.

help.cbp.gov
  • queue  (14.06.19 14:23:44)
bir tek houston dan tax geri alınabiliyor diğer Eyaletler vermiyor.

  • monkey  (14.06.19 15:26:25)
houston'dan da vergi iadesi alabilmen için ürünü de houston'dan alman lazım. çünkü vergi eyalete öndeniyor. başka bir eyalete ödediğin vergiyi iade etmezler.

  • himmet dayi  (14.06.19 16:07:38)
texasta, alışveriş merkezlerinde bulunan yerlerden, bestbuydan aldığım hp bilgisayarın vergisinin yarısını iade almıştım, arkadaşlarım da yine benzer şekilde iphonelarınınkini aldı.

  • claws of perdition  (14.06.19 20:39:38)