[]

Torrentte port açmak

arkadaşlar merhaba, internete bununla ilgili bir çok vbideo var biliyorum ve bunları yaptım ancak yine de anladığım kadarıyla benim kullandığım programlar özellikle tixati dht üzerinden eş buluyorsa buluyor yoksa indirme filan yapmıyor. kablonet kullandığım için mi oluyor bilmiyorum. kimi video çekenler sabit ip sahibi olmadığınız için diyor
bunun çözümünü biliyor musunuz? indirme hızı kötü olmasa da ilk başlama hızı gerçekten yavaş olabiliyor. 
sabit ip ile alakası yok.
başlama hızı yavaş olması normal anında bütün seeder ve lecehher lere bağlanmıyor
kablonette de ben canavar gibi torrent kullandım.
  • hitsumo  (14.06.19 15:29:30) 
bazen trackerlarda seeder olmasına rağmen parantez içerisinde 0 gösteriyor peki neden mevcut tackerlarda seeder olmasına rağmen bağlanmak şöyle dursun bağlanabilecekler arasında bile gözükmüyor?


  • hoot  (14.06.19 15:58:59) 
kablonet müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiniz mi?
bazı IP bantlarında başarısız olduğum oldu port yönlendirmede, verdikleri IP'den dolayı olduğunu söyleyip düzeltmeye yardımcı olmuştu temsilci arkadaşlar.

  • gkhncnzdgn  (14.06.19 16:59:28) 
Başlarken yavaş olması problem değil, ki indirme sırasında da eşlere bağlı olarak download/upload hızları ciddi manada değişiklik gösterebilir.

Kablonet+Tixati kombinasyonuyla statik IP, port yönlendirme vb herhangi bir ayar yapmadan yağ gibi akıyor normalde. Tüm olay kullandığınız trackerlar ve aktif güncel seeder/leecher varlığında bitiyor.

Çoğu zaman sitede yazan seeder sayısı eskiden kalmış oluyor anlık mevcut sayıyı göstermiyor.
  • 038576  (14.06.19 23:57:39 ~ 15.06.19 00:00:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.