[]

Yurtdisinda 3 yillik lisans egitimin TR'de karsiligi?

Merhaba, Estonya(Talin)'de IT uzerine lisans egitimi almak istiyorum. Fakat tip ve veterinerlik haric butun lisans bolumleri Estonya'da 3 yillik (180 kredi). Sayet 3 yillik bir bolumden mezun olursam Turkiye'de bunun karsiligi 4 yillik bir fakulteye mi es deger olur yoksa 2 yillik mi? Malum ulkemizde 3 yillik herhangi bir lisans bolumu bulunmuyor.
 
Başvurduğunuzda denklik veriliyor olması lazım. Yine de YÖK'ten teyit ettirin ama

denklik.yok.gov.tr
  • panzerkampfwagen iv  (13.06.19 23:01:29) 
italyada okuyan bir arkadaşım için denlik olmamıştı.


  • cilekesgargi  (14.06.19 00:02:25) 
Denklik olması “gel işe başla” olayı demek değildir.
Fark derslerin verilmesi istenebilir.
4 senelik fakülte bölümüne tekabül ediyor. Akredite sistemi ile avrupada çoğu bölüm bu hale getirildi. (Avrupa birliği anlaşmaları kapsamında)
  • filipis  (14.06.19 02:10:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.