köfteci dükkanlarında yemek yemek hoşunuza gidiyor mu?

yani cadde ya da sokak aralarında köftecilere girip bakar mısınız?
tadını beğendiğiniz zaman tekrar gelir misiniz?
nedir bu köftecilerle işiniz? yoksa gidip avm de mi yersiniz?

köfte yemem tüm köftelerin tadı aynı geliyor bana, hani çok acıktın bir yere gidip ekmek arası yedin başka ama özellikle bir köfte için bir yere gitmem.
aynı ya hepsi.

  • dedim dedim de kime dedim  (13.06.19 11:57:00)
Dedim dedim de kime dedim +1 hepsi aynı.
Özellikle kimse gitmez anca çok aç olunca, alternatif olmazsa

  • kirmizipilotkalem  (13.06.19 12:04:30)
dedim dedim de kime dedim artı 1

Ev köftecisiyim. Hatta Sultanahmet meydanda önünde sıra olan meşhur köfteci ve köfteci yusufların falan köftesini bile sevmiyorum. Bana plastik tadı varmış gibi geliyor. Ev köftesi <3
  • eazy  (13.06.19 12:08:34)
Köfte asla yemem, eskiden yerdim fakat şu son birkaç senedir isterse jamie oliver yapsın yiyesim gelmiyor, kuzucuyuz

  • vedatchilipeppers  (13.06.19 12:12:33)
Ev köftecisi kısmına +1 yazmanızı rica edeceğim
Aynı şekilde tüm köftelerin tadı aynı gelenler sporada +1

Ama gel gelelim ev köftesi konseptinde efsane şeyler yapan yerler var. Ankara'da otururken mahalle aramıza ev yemekleri konseptli bir yer açılmıştı. Yemeksepetinden joker çıkınca ilk sepeti doldurmak için köftede koymuştum. Gelen köftenin aroması efsaneydi inanılmaz güzel baharatlıydı. Ev köftesiydi. Patatesler yanında anne patatesi denen cinstendi, onlarda baharatlanmıştı. Sonra müdavimi oldum gidip yemeye başladım, eş dostu götürdüm vs. Ankara'dan taşınmanın en kötü yanı orayı kaybetmek oldu galiba. Bak yine canım çekti allahsız.
  • ManikD  (13.06.19 12:12:56)
Köfte severim ama dışarıdaki köfteler artık plastik gibi ve pişmemiş oluyor. Ev köftesi gibi yapan birkaç yer vardı sevdiğim, onlar da bozmuş. İyi bi yer bulsam sık sık giderim.

  • aquarium  (13.06.19 12:14:01)
köfteci ramiz, yusuf vs. ye gidersen evet hepsi aynı. hatta bi ara filizler çok iyiydi ama o da aynı.

fakat..

ben sokak köftecilerini gerçekten çok severim. köfte ekmek yapıp satan her yer bu kategoriye girmiyor. özellikle anadolu'da rastgele bir sokak arasında bile samimi bi köfteci dükkanına denk gelebilirsin. dükkan dediğime bakma, içeri bi masa bile sığmaz. bunların tadı gerçekten çok lezzetli oluyor. ama istanbul'da bulamadım hiç düzgün köfteci. genelde eşek eti kesecek yerler oluyorlar. ve avm de asla köfte yemem. buzluktan çıkıp da tavaya atılan hiçbir köfteye dışarda para vermem.
  • mehmed resad  (13.06.19 12:14:24)
Yoldaysam aniden bir köfte yiyesim geliyor.
AVM de köfte yemem, büyük restoranda (mid point ve benzeri) köfte yemem
Francise köfte yemem.

Ege bölgesinde 3-4 tane köfteci var mutlaka yerim
Biga - Tarzan Köfte
İnegölde Caminin Yanında bi ufak köftecim var adını bilmem.
Eskişehirde İstasyonun karşısındaki köftecileri severim.
gibi gibi
  • Corc  (13.06.19 12:25:02)
Eskiden statların önünde tükürük köftesi satarlardı, pisliğinden miydi yoksa çocuk olduğumuzdan mıydı neydi çok tatlı gelirdi bana o köfte :) Şimdi o tadı alabildiğim köfte pek yok, evde yapılanlardan dahi o tadı alamıyorum.

  • Beherit  (13.06.19 12:29:46)
dedim dedim de kime dedim +1 kelimesi kelimesine.

Para verip de kofte yemem. Bir kofteciyi ovduklerinde de sasiriyoru genelde, en krali olsa nolur kofte yani diyorum kendi kendime. Israra dayanamayip denedigimde de sonuc degismedi hic. Yiyorum ve bildigin kofte tadi var, ayni.
  • stavro  (13.06.19 12:55:15 ~ 12:55:56)
yine bir sürü psikolojisi durumu görüyorum.
birisi köfteyi gömmeye başlayınca peşi sıra herkes gömmüş.
ben anlamadım abi, butik hamburgercileri öve öve bitiremeyen sizler değil misiniz? hamburgerin içindeki et=köfte değil mi ?
cevaba gelecek olursak; gayet de gidiyorum, yiyorum ve seviyorum.
  • dadasalon  (13.06.19 13:21:15 ~ 13:22:20)
bu tam benim sorum ya.

normalde damak tadı gelişmemiş biri olmama rağmen köfte ve lahmacun konusunda çok hassasım.

köftenin iyi yada karakteristik bir tadı olup olmadığını hemen anlarım.
mesela filibe köftecisi vardır sirkecide meşhur, hakikaten karakteristik bir tadı vardır.

bunun gibi her biri kendine has tadı olan (yani kıyaslanamıyan, hepsinin kulvarları farklı ve her biri kendi kulvarında güzel :D) köfteciler var.

Ama tabelasında meşhur inegöl vs yazıp, üstünü çizdiğim köfteci de çoktur.
Mecbur kalmadıkça avm'de yemem.
  • güneyli çocuk  (13.06.19 13:40:53)
Bursa'da yaşıyorum. AVM'de köfte yemedim, yemem. Pideli köfte meşhur olduğu için Kayhan'da bir sokak dolusu pideli köfteci var. Onun dışında Heykel tarafında birkaç yer var gittiğim. Birkaç tane de cadde üstünde var. Evde ızgara yok, o yüzden istediğim tadı yakalayamıyorum.

  • black holes in the sky  (13.06.19 16:47:49)
stadyum ve konser çıkışındaki köfteciler favorim.
maça gitmesem bile denk geldiysem asla kaçırmam, o ambiyans, o soğanlar, duman, kalabalık, üfff :D

  • füt  (13.06.19 16:51:43 ~ 16:56:22)
Olabildiğince dışarıda köfte yememeye çalışıyorum, içinde ne var belli değil.

  • marla is in my head  (14.06.19 09:44:38)