[]

Siz de telefonlarınızda tüm ekranı kaplayan reklamlar alıyor musunuz?

Yani bir uygulamada değil tüm uygulamalarda çıkan aynı türde, köşesinde çarpı olan, ürün satış linkleri olan reklamlar. Twitter'da çat diye çıkıyor, not defteri açıyorum yazı yazarken çat diye çıkıyor vs. Telefon virüs mü yedi yoksa Android işletim sisteminin yeni bir uygulaması mı anlamadım.
 
Samsung telefonlarda peel smart remote default olarak yüklü oluyor. Bu uygulama her ne kadar işe yarasa da böyle bir özelliği var. Onu ve diğer kullanmadığın uygulamaları yöneticen devre dışı bırakabilirsin


  • bagcivan  (13.06.19 00:53:10) 
Yok öyle bir şey yüklediğin bir uygulamaya izin vermişsin ondan çıkıyor. Gereksiz uygulamalarınızı silin.


  • bahoho  (13.06.19 01:01:00) 
ios'te hiç öyle dertler olmuyor.

virüs bulaşmış. format + antivirüs/antimalware programı işe yarayacaktır. güvenilir bir markanın uygulamasını yüklemeye bakın. avast gibi, avg gibi.

geçmiş olsun.
  • avianthem  (13.06.19 01:08:10) 
Ayarlardan bakın diğer uygulamalar üstünde gösterim izni olan uygulama var mı

Yok bulamadım derseniz internetten AdAway yükleyip scan for adware seçeneğini kullanın
  • milletin efendisi olmaya gelen adam  (13.06.19 01:28:55) 
Bu dediğin 4 gün önce bende oldu. Benzer şekilde ben de düşündüm virüs mü girdi diye. Fakat sonradan anladım ki kalitesiz bir tane vpn yüzünden çıkıyormuş. Kaldırınca uygulamayı bir daha karşıma çıkmadı.


  • denhia  (13.06.19 01:31:53) 
muhtemelen bilmediğin bi şey indirdin veya playstore üzerinden vpn uygulaması indirdin. yapar. ayarlar - uygulamalar kısmında ismi gözükmeyen boş bi uygulama varsa kaldır gitsin.

virüs bulaşma olayı hurafe. sistemi güncellemelerle bilerek yavaşlatan google/apple virüsten daha tehlikeli.
  • aydogank  (13.06.19 04:57:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.