[]

sağlık raporu

merhaba,

yeni bir işe başlıyorum, iş yeri hekimine verilmek üzere hemogram, akciğer grafisi ve göz muayenesini önceden yaptırmamı istiyorlar.


şimdi ben bunları yaptırdım ama, dahiliye hekimi sağlık raporu yazdı, hemogram ve akciğer grafisi sonucu normaldir, çalışmasında sakınca yoktur şeklinde.

şirket hekiminin sekreterini aradım, o da diyor ki o olmaz sonuçların doktor onaylı hallerini getirmeniz lazım.

çok saçma değil mi?

bir de hasteneler akciğer grafisinin basılı halini vermiyor zaten, özellere de sordum bir tek yer veririz dedi.

siz bu durumla karşılaştınız mı nedir nasıldır bu iş ?

 
  • bagcivan  (13.06.19 00:55:13) 
Aslında sistem şöyle işler:
Bir tıp merkezi, özel laboratuvarda testler yaptırılır. Sonuçlar basılı şekilde (akciğer grafisi nasıl verilmez anlamadım, gayet veriliyor) ilgili bölüm doktorlarına onaylattırılır. iş yeri hekimine götürülür, harici doktorlarla işiniz yoktur. İşyeri hekimi bu sonuçları inceleyerek size çalışmasında sakınca yoktur raporu yazar ve dosyalar.

Sonuçları ilgili doktorların onaylaması gerekiyor, evet.

Edit: eğer istanbuldaysan ve bağcılara yakınsan yunus emre tıp merkezi var. O yapıyor.
  • filipis  (13.06.19 01:22:56 ~ 01:28:42) 
OSGB firmaları var. belli bir ücret karşılığında tüm bu testleri yapıp sana verirler. çe


  • smh  (13.06.19 09:30:52) 
Hastanede rapor için gidip muayene olduğunuz hekimin sizden istediği tahliller ve görüntülemeler sonucu kanaatini belirten bir rapor vermesi gerekir. İşte çalışabilir, çalışamaz.


  • aylakadam  (13.06.19 10:12:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.