[]

Avukatla yapılan sözleşme nasıl iptal edilir?

Maddi ve manevi tazminat davamı açan ve yürüten avukatımı, davayla ilgilenmediği için azletmek istiyorum. Maddi ve manevi dava birleşik halde açıldı. Maddi olandan vazgeçsem ve maddi davanın düşürülmesini istesem, avukatım sadece maneviyi sonuçlandırsa. Bu durumda yaptığımız sözleşme son bulur mu?
İlerde farklı bir avukat ile maddi davayı yeniden açsam yine de eski avukatıma sözleşmeden dolayı sözleşmeden yazan vekalet ücretini ödemek zorunda kalır mıyım? 
davayla ilgilenmemekten kastettiğiniz nedir tam olarak? eğer haklı gerekçeleriniz varsa noterde azleder avukata bildirirsiniz, ücrete hak kazanamaz.


  • bos dusunce balonu  (13.06.19 00:34:44) 
Haklı bir azil nedeni yoksa avukat tüm ücrete hak kazanır. Ayrıca eğer maddi tazminat talebinizden feragat ederseniz tekrar maddi tazminat talebinde bulunamazsınız.


  • karsiyakaliyiz  (13.06.19 10:48:49) 
Maddi tazminat davasını düşürmek feragat mi olur?

İspatlayabileceğim haklı bir azil yok.
  • alko ikarus  (13.06.19 14:24:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.