[]

Köpek ile yolculuk

Selamlar,
2 saatlik bir yolculuğumuz olacak. 15 kg civarında küçük ırk bir köpeğim var. Nasıl sakinleştirebilirim? Kendi arabamla gidicez ama arkada sakince dursun istiyorum. Mümkün müdür? Tenk yu. 
veterinerlerde ağızdan verilen jel formlu sakinleştiriciler var, köpek kilosuna göre üzerinde yazıyor ve tabi veteriner anlatır size.

bunlar enjektör formunda ve çok kullanımlık olarak satılıyor ayrıca.
mcdn01.gittigidiyor.net

linki örnek olarak verdim, veterinerden alıyordum ben ve tabi onayını alıp, markası falan da farklıydı.

enjektör arkasındaki tırtıklar kilo hesabı için. atıyorum 1 tırtık 10 kilo geliyor gibi.
  • Fodera  (12.06.19 19:35:58 ~ 19:38:33) 
Hic oyle seyahat etmediyseniz, acilen pratik yapmaya baslayin. 2-3 dk. sakince beraber arabaya girip sonra inin. Bol bol da odullendirin.

15 kiloluk bir hayvanin kesinlikle kopeklere ozel tasima kafeslerinde bulunmasi gerekiyor. Yasal zorunlulugu var mi bilmiyorum Türkiye´de. Ama iki tarafin can guvenligi icin cok onemli.
  • buf-e kür  (12.06.19 20:12:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.