[]

oyun oynarken bir süre sonra yavaşlaması

bilgisayarım böyle bir sorun var nba 2k18 oynuyorum canavar gibi bir süre sonra kasıyor ve yavaşlıyor adamlar geç hareket ediyor nedendir acaba?

edit: laptop, bazı oyunlarda oluyor genelde 2kgames oyunları wwe, nba2k18 gibi.

edit: cihaz yeni 2 aylık, ayrıca özellikleri böyle

AMD TM 530 EKRAN KARTI 8GB RAM, 64 BİT,1.60 GHZ İNTEL CORE İ5 8.NESİL

 
ekran kartı ısınıyor olabilir. laptop mu ? diğer oyunlarda da oluyor mu


  • kitik  (12.06.19 16:08:54) 
benim külüstüre yıllar sonra canım çok çektiği için flatout'u indirdim. aynı durumdan mustaribim. 20 dakika falan tertemiz oynatıyor ama sonra inanılmaz kasmaya başlıyor.

benim durumumda problem aşırı ısınma. hem işlemci hem de ram 100'ü geçiyor. kapattıktan sonra 10-12 dakika daha saçmasapan davranıyor makina. ardından düzeliyor. böyle devam...

kendin becerebiliyorsan ya da güvendiğin birisi varsa açsın içini, temizlesin tozu pisliği. termal macunu yenilemek de iyi olur. onun dışında soğutucu kullanmak yahut hava akışını olabildiğince arttırmak için çeşitli düzenekler hazırlamak/satın almak vs. faydalı olabilir.

ben servise falan vermek istemiyorum çünkü ram'i çalıyor gavatlar, kendim de beceremiyorum söküp takmayı, 6 yıllık aletle kalakaldım öyle. 15 dakika yarış yapıp kapatıyom.
  • der meister  (12.06.19 16:13:05) 
Isınma +1

Sistem özelliklerini de yazın isterseniz, donanım kaldırmıyor olabilir.

Edit: ekran kartının driverlarını kaldırıp AMD'nin kendi sitesinden tekrar indirip öyle deneyin, FPS drop sıkıntısı var, aklıma gelen çözüm bu şu an.

www.amd.com
  • Beherit  (12.06.19 16:13:45 ~ 16:52:20) 
aynı sorun bende de birkaç gün önce havanın iyice ısınmasıyla başladı, hiç ısınmayan yeni laptop'um cayır cayır yanıyordu. şimdi laptop için soğutucu sipariş ettim, bekliyorum.


  • diffarentiationation  (12.06.19 16:18:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.