[]

aliexpress kargo

kargom gümrükten bir türlü geçmiyor :/ 13-14 gündür gümrükte bekliyor. ne kadar zaman alıyor normalde gümrükten geçmesi?
 
tebligat falan göndermiş olabilirler, posta kutuna bi bak istersen?

benim de takipli bir kargom var 1 ay olacak çoktan gelmesi gerekirdi ülkede bile gözükmüyor, ayrıca bayramda hem gümrük sanırım tatil dolayısıyla kapanıyor, hem de bayram hediyeleşmeleri falan aşırı bir yoğunluk oluyor öte yandan, gümrük mevzuatı değişti diye böyle oldu 1 dolarlık paket için bile gümrük işlem bedeli ve gümrük vergisi ödeyeceğiz.
  • Fodera  (12.06.19 09:01:23 ~ 09:05:12) 
Ptt gönderi sorgulamada eğer borç varsa görünüyor olması lazım


  • westblack  (12.06.19 09:06:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.