otobüs yolculuğu bacak ağrısı

7 saat otobüs yolculuğu yaptım. bacaklarım uyuştu. 8 saat oturup ders çalışmaya alışkınım. ama otobüste daha 2 saat olmadan bacaklarım uyuşmaya başladı. şu an da bacaklarım ağrıyor. bildiğiniz squat yapmış gibiyim. niye böyle olmuşumdur?

hareket alanın daha kısıtlı

  • cern de cayci olmak vardi  (11.06.19 22:15:03)
Allah Allah acaba niye?
Psikolojik olarak yine oraya kısıtlı olduğunu biliyorsun. Bu da çok etkili.

  • iyi karpuz  (11.06.19 22:20:01)
otobüste de 2 saatten sonra ağrımaya başladı ama. 2 saat kalkmadan oturduğum oldu.

  • hknty  (11.06.19 22:53:17)
7 saat sürekli oturdunuz mu? Sağlık açısından otobüsün kısa-uzun her molasında mutlaka dışarı çıkıp iki adım yürümek gerekli. Ayak altında çanta vs bulunmamalı. Koridorda oturmak biraz daha avantajlı, arada kısa süre de olsa ayaklarınızı uzatıp gerdirmek mümkün olabiliyor.

  • mikro patlama  (11.06.19 23:16:38)
yok yürüm yarım saat arada. daha ilk 2 saatte ayaklarım uyuşmaya başladı. ona şaşırdım.

  • hknty  (11.06.19 23:26:23)
zamanında 23 saat otobüs yolculukları yapardım. bacak ve bel ağrışarı benim için işkence olurdu. sonra bir gün samimi bir arkadaşımla birlikte aynı yolculuğu yaptım. farkettim ki o ağrıların nerdeyse hiçbiri yok. sanırım yanımda yabancı biri varken ona değmemek, onun oturma ve ayak koyma alanını ihlal etmemek için istemsizce kendimi kasıyormuşum. o da kısa sürede normalden daha fazla yoruyormuş beni. ama yanımda rahatsız etme fikri olmayacak biri oturduğunda o kasılmalar olmuyor dolayısıyla ağrı da olmuyormuş. umarım ifade edebilmişimdir

  • yemrem  (12.06.19 02:00:09)