[]

Optikten analoğa ses dönüştürücü (5.1)

Arkadaşlar optik ses dönüştürücüler işe yarıyor mu yoksa sadece 5 hoparlörden de ses almaya mı yarıyor?
 
hangi işe yarayıp yaramadığını soruyorsun?


  • alperz  (11.06.19 23:24:34) 
@alperz 5.1 ses sistemini bağlayıp 5 kanaldan ses almaya yarıyor mu gerçekten?


  • tiny toon  (15.06.19 21:38:25) 
5.1 dijital analog çeviricinin işi o zaten. yani sana 6 kanal analog sinyal veremiyorsa başka nasıl bir kullanım alanı olabilir? soru çok anlamsız olmamış mı? yoksa sormaya çalıştığın şey başka bir şey mi? "bardak gerçekten su içmeye mi yarıyor" gibi bir soru olmuş.

ilk mesajdaki cümleye bakıyorum daha da tuhaf: işe yaramak ile altı hoparlörden ses almaya yarayıp yaramadığını karşılaştırmışsın. zaten o aletin yaptığı şey senin dijital sinyalini analog sinyale çevirmek. işe yaramaktan kastın nedir? ne bekliyorsun? ya da ne elde etmeye çalışıyorsun? "derdim şu. şunu yapmaya çalışıyorum" desen yardımcı olalım.
  • alperz  (16.06.19 02:17:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.