[]

Islak imzalı kağıt kanıt olur mu?

merhabalar

bir avukat arkadaşımızla bir dava konusunda anlaştık. kendisine ödeme yapacağım bu sebeple banka hesabına para yatırmak istedik fakat öyle olursa ekstradan kdv ödemek zorunda kalacağımızı söyledi. bunun yerine parayı elden alıp ıslak imzalı kağıda parayı aldığını yazabileceğini söyledi.

yarın bir gün bir sıkıntı çıkarsa bu ıslak imzalı kağıt ona ödeme yaptığıma dair kanıt olarak sayılır mı?

 
Daha yolun başında avukatınıza bu denli güvensizliğiniz var ise hiç başlamayın o ilişkiye bence. Bu tarz müvekkillerimle hiç başlamadan bitiriyorum ilişkimi ben ileride bir sorun yaşamamak adına.


  • karsiyakaliyiz  (11.06.19 11:22:13) 
avukat net bir şekilde vergi kaçırma derdinde. kağıda öyle parayı aldım yazmak filan çok makul gelmedi bana.


  • teritori  (11.06.19 11:56:12 ~ 13:36:03) 
Avukat vergi kaçırmak istiyor. İyi bir avukat, sakın kaçırmayın.ciddiyim, işin pisliklerini öğrenmiş. piyasayı biliyor.

Ama siz yine de serbest meslek makbuzu isteyin ve +kdv anlasmadıgınız icin kdv yi kendisinin ödemesi gerektigini soyleyin.

sizi serbest meslekciler sizi. Yani tamam serbest te yuh o kadar da değil.
  • Techsavvy  (11.06.19 12:14:56 ~ 12:16:23) 
@teritori bugüne kadar çok şükür tek kuruş vergi kaçırmadım, bu tarz sıkıntı yaşadığım dediğim avukat müvekkil ilişkisi olarak bu tarz güvensizlikler yaşadığım müvekkillerimi kastetmiştim. Fakat maşallah siz o kadar aşinasınız ki vergi kaçırma işine beni de hemen yaftalamışsınız :) neyse canınız sağolsun...


  • karsiyakaliyiz  (11.06.19 12:26:21) 
Adı üstünde ıslak imzalı, ödemenin yapıldığına dair bir belge. Bundan iyi kanıt mı olur?


  • loser blueser  (11.06.19 12:30:42) 
Kdvsini ayrıca ödemeyi teklif edin


  • photo85  (11.06.19 12:36:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.