[]

İzmir Mavi Tren

Selamlar Herkese

Ankara'dan İzmir mavi tren'e bilet aldık. Ankara gar diyor. Bahsi geçen gar hızlı tren garı değil bizim bildiğimiz eski Ankara Garı değil mi?


 
Eski gar evet


  • kablelvuku  (11.06.19 09:16:14) 
o ikisi aynı yer. ortada birkaç hattan oluşan bir tren yolu var. bu tren yolunun bir yanı eski gar binası, öte yanı yht garı binası. arada iki binayı rayların üstünden bağlayan bir üst geçit de var.

trenden inince yüzün istikametinde gidersen eski gar tarafından, sırtın istikametinde gidersen yeni gar tarafından çıkarsın.

yani ankara'da bir tane ankara garı var, yht de oradan kalkıyor, konvansiyonel trenler de oradan kalkıyor.

yht'ye binmek için eski gar tarafından da girebilirsin, mavi trene, ne bileyim doğu ekspresine falan binmek için yht garı tarafından da girebilirsin, hiç trene binmesen bile eski gar tarafından girip yht garı tarafından yürüyerek de geçebilirsin. aynı gar, aynı yer.

ama bu iki garın da aslında aynı yer olduğu bilgisini hiçbir internet sitesinde bulamazsınız. yht garı ile ankara garı'nın ayrı ayrı yerler olmasının da mümkün olabileceği, yolcuların "orası başka mı acaba" diye şaşırabileceği kimsenin aklına gelmemiş olacak ki hiçbir yere yazmamışlar bunu.

her zaman söylediğim gibi. doğru düzgün bilgi veren bir internet sitesi yapmayı beceremeyen dangalaklar olduğu sürece bu basit soruların sonu gelmeyecek. bilgi vermeyi bırak, oturup uğraşıp arasan bile bulamıyorsun maalesef.
  • kibritsuyu  (11.06.19 09:42:31 ~ 10:10:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.