[]

12 yaşında kardeşle yurtdışı seyahati

Yeşil pasaportu var kendisinin, benim oturum iznim var, birlikte Türkiye’den avrupaya gidicez, THY’ye sordum ekstra evrak gerekmez dediler ama bence gerekebilir çünkü ben velisi değilim resmiyette anası babası var sonuçta.
Daha önce bu durumu tecrübe eden var mı?
Noterden izin belgesi almam gerekir mi?


 
yaş sınırı kaçtı hatırlayamadım ama 12 yaşa kesin zorunludur, annesi veya babası değilseniz muvafakatname almanız gerekiyor, thy'nin telefonda dediğine bakmayın, siz tedbirli olun. daha önce sorun olmaz denilip uçuş zamanı gelince sorun yaşayan birilerini tanıyorum.

emniyet müdürlüklerinden alınabiliyormuş,

www.vizemerkezi.com
  • aziz dostum jack  (11.06.19 00:50:42 ~ 00:55:05) 
thy uççağa binmesini kast etimiştir.
bence mutlaka alın belge. cunku bugun yaşananlar malum.

  • trgydl  (11.06.19 00:54:06) 
Bence muvafakatname almanız gerekir. Reşit olmayan bireyler için alınması gerekiyor diye biliyorum. Yani anne veya baba ile seyahat etmiyorsa eğer zorunlu diye biliyorum ben de.


  • breaking you down  (11.06.19 09:31:05) 
Hem anne hem babanın noterden muvafakatname vermesi gerekiyor. Yurtdışına çıkabilir diye.


  • faithless  (11.06.19 10:39:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.