[]

yavru kedi tuvalet

2.5-3 haftalık biberonla beslenen yavru kedinin bir gün içinde 4 kez kaka yapması normal mi? kakası sarımsı beyazımsı, hafif katıyla krema kıvamı arasında.
 
internette yabancı bir sitede buldum, çevirdim.

ortalama bir yavru kedi günde 1 yada 2 kere kakasını yapar ancak bu rakam kediye göre değişebilir. eğer süt içiyorsa (annesinden yada başka bir yerden) kakası genelde sert, biçimli ve sarımsı kahverengi olur. eğer yetişkin maması yerlerse daha koyu renkte bir kakaları olur.

günde 4 kere kaka yapması sorun oldugunu göstermez. ancak eğer kaka çok sıvıysa ve renk değişimleri yaşandıysa sıkıntı olabilir.
bu kedinin ishal oldugunu gösterebilir. ve yavru kedilerde ishal çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. ishal 1 günden fazla sürüyorsa hemen veterinere götürülmesi gerekiyor.
  • monicapp  (11.06.19 01:35:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.