Insanlar neden karbonhidrat bazlı besleniyor

Gelişmiş ülkeler de bile insanlar daha çok karbonhidrat bazlı besleniyor. 5 yıldızlı otellerin kahvaltıları bile karbonhidrat bombası. Fakir halkı zaten söylemiyorum ekmek makarnadan başka birşey yiyemiyor garipler.

Tamam protein kaynağı pahalı gibi ama bu karbomh,drat meselesi paradan daha başka bir nedene bağlı gibi.

Siz ne düşünüyorsunuz?

6-7 aydır bir kaç gün hariç hayatımdan karbonhidratı çıkardım mekana gidiyoruz onlar pizzaya ben Sezar salataya, kahvaltıda sucuğa ekmek banıyorlar ben çatalla. Ramazandaki pideleri saymazsak baya kestim yani. Doymuyormuş gibi bir his oluşuyordu mide küçüldükçe o da azaldı. Öyle işte. Alışkanlık bence.

  • WhyDoesLoveGotToBeSoSad  (10.06.19 21:10:34)
tokluk hissi verdirdiği için olabilir mi?

  • for day to break  (10.06.19 21:16:06)
Çünkü tadı güzel ^^

  • pati  (10.06.19 21:21:49)
Tadı güzel +1

ayrıca hızlı ve kolay metabolize edilen enerji sağlıyor. Mesela bir yağ molekülünden enerji sağlamak zorken karbonhidrattan gayet kolay.
  • nundu  (10.06.19 22:03:59)
Yedikçe yersin. İnsanlar yemekten zevk alıyo. Karbonhidrat ağırlıklı beslenirsen deli gibi yiyebilirsin. Çabuk acıktırır çünkü. Tadı da güzel +1

Bence tokluk hissi verdiği için olamaz. Karbonhidrat tok tutmaz.
  • (s)AINT  (10.06.19 22:10:19)
ucuz ve lezzetli. ayrıca bazı karbonhidratlar çabuk doyuruyor. örneğin ekmek.

  • nickini degistiren yazar  (10.06.19 22:18:42)
çünkü enerji lazım, protein ya da yağdan önce karbonhidrata yönelmek vucud için de daha sağlıklı eğer fiziksel aktivite yapacaksak
güne karbonhidratla başlamanın da bir mahsuru yok akşama kadara o kalori harcanır
öğlen ve/veya akşam kararınca et yenerek kaslar desteklenir
yağ, meyve, sebze, kuruyemişle diğer eksikler tamamlanır
  • bir soru sorcam  (10.06.19 22:24:25)