[]

Yunanistan'ın kaç adası var?

Wikipedia: "Yunanistan'ın adalarının sayısı 1.200 ila 6.000 arasında değişmektedir. Üzerinde yaşanılan adaların sayısının ise 166 ila 227 arasında olduğu düşünülmektedir."

İngilizce maddede de aynı şey yazıyor. Başka kaynaklardan da doğrusunu öğrenemedim.

Yunanistan'ın kesin olarak kaç adası olduğu bilinmiyor mu? Tuhaf değil mi bu durum?

"1.200 ila 6000 arasında" çok afaki bir ifade değil mi?

 
ada tanımına göre değişir. mesela Kardak gibi kayalıkları ada sayarsan 6000, belli bir boyutun üstünü ya da toprak olan parçaları ada sayarsan 1200, su çıkan yeri ada sayarsan daha da az ada oluyor.

ne istediğin ile ilgili.
  • babilbaligi  (10.06.19 16:43:39) 
Değil, insan yaşamayan, sınıra uzak adacıkların sayısının ne önemi var? Turkiyenin de var öyle.


  • prizmatik  (10.06.19 16:45:52) 
Bazı adalar muhtemelen gel git nedeniyle bir görünüp bir yok oluyor. o yüzden kesin sayı olması mantıklı değil. kardak da aslında bir avuç kaya parçası ama 95 yılında bir türk gemisi karaya oturunca bir anda kriz patladı ve vatan toprağı muamelesi gördü.


  • himmet dayi  (10.06.19 16:54:13 ~ 16:54:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.