[]

PS4 Pro 4K Çözünürlük Sorunu Hakkında

Merhaba,

PlayStation 4'ümü Pro sürümü ile değiştirdim. Fakat 4K destekleyen bir TV'ye sahip olmama rağmen görüntüde eski versiyonla kıyasladığımda hiçbir fark yok. 4K görüntü kalitesi elde edemiyorum. TV ayarlarını da kurcaladım ama yine de çözüm bulamadım. Yardımcı olabilen olursa mutlu olurum.


 
Kullandığınız HDMI kablo içinden çıkan mı? 4K desteği için kablonun da iyi olması lazım.


  • himmet dayi  (10.06.19 15:07:06) 
Ayarlar bölümünde Ses ve Ekran başlığının altında yer alan Video Çıkış ayarlarına bakıp çözünürlüğü (2160p – RGB 4K HDR) şeklinde ayarlamak lazım.

Yine ayarlar kısmında, sistem başlığına gidip HDMI Cihaz Bağlantısını Aktifleştir seçeneği işaretli mi bakmak gerekiyor.

Tabii 4K uyumlu bi' oyun oynadığınızdan da emin olmak gerekiyor. :)


4K destekleyen oyunlar böyle şimdilik;

Mass Effect: Andromeda
Call of Duty Black Ops 4
Spider-Man
For Honor
Rise of the Tomb Raider
Watch Dogs 2
Killing Floor 2
Days Gone
Farpoint
Horizon: Zero Dawn
Dishonored 2
Final Fantasy 15
Red Dead Redemption 2
Fifa 19

Edit: ekleme
  • Beherit  (10.06.19 15:11:58 ~ 15:17:28) 
@himmet dayi;

Evet, aynı HDMI'ı kullanıyorum. 4K ve 60fps destekleyen bir Premium HDMI almayı düşündüm ama ürünle birlikte gelen HDMI'ın yeterli olduğu söylendi.

@beherit;

İnternet üzerinde birkaç video izledim. Sanırım TV'deki HDMI girişleri için de HDR ayarı yapmak gerekiyor. 4K destekleyen Red Dead Redemption 2, Spider-Man, FIFA 19, God of War ve Days Gone gibi oyunlara sahibim. Akşam yeniden deneyeceğim artık. Teşekkür ederim :)
  • ultranil07  (10.06.19 17:12:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.