[]

Ofis paspasına yuvalanan güvercin (Capsli)

Selamlar.
Ankara'nın OSTİM bölgesinde bir plazanın en üst katındaki ofisimiz bayram tatili nedeniyle 10 gündür kapalıydı.
Bu sabah geldiğimde kapının önüne yuvalanmış bir güvercin buldum. Binanın içine nereden ve nasıl girdi çıktı tatil boyunca bilemiyorum ama paspasın üzerine de yumurtlamış.
Ne yapacağımı bilemedim, yumurtaya dokunmadan paspası aynen yan tarafa, kimsenin dokunmayacağı bir yere koydum.
Güvercin yumurtasına geri gelir mi? Ne yapabilirim kendisine yardımcı olmak adına? Yumurtaya dokunmadım ama alıp terasa koysam daha mı iyiydi ve bu durumda dışarıdan dolanarak tekrar yumurtasını bulabilir mi?

Kafam karışık dostlar. Yol gösterirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

Ekşiup: eksiup.com

Edit:

Önce kenara yaptığım yere güvercinin gelip gidebildiğini, yuvayı gördüğüne emin oldum.
Ekşiup: eksiup.com

Sonra da dışarıya güzel bir yere yerleştirdim yuvasını. Artık umarım oraya gelebilir.
Ekşiup: eksiup.com

 
Ahh kıyamam ya. Acaba kapının üstüne pervaz tarafına yuvalandı da sonradan yuvası ve yumurtası düşmüş olabilir mi? Kuşlar içgüdüsel olarak yukarı kısımlara yuva yaparlar. Yer onlar için güvenli değil.


  • nick konusunda kararsizim  (10.06.19 08:34:29 ~ 08:36:46) 
Kapının üzeri tertemiz. İnce metal bir boru var yalnızca ve oraya da konabileceğini sanmıyorum. Direkt yere yapmış gibi görünüyor. Hala gelmemiş geri.
Edit: Binanın içinde dolanırken gördüm güvercini. Görmüş olsa gerek yuvanın yeni yerini. Hiç ellemeden öyle bırakıyorum. Umarım gelir bulur.

  • norek  (10.06.19 09:05:28 ~ 12:32:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.