[]

Ket. Diyet, doğru mu anlamişim

Arkadaslar 100 gr tavuk gogsu 23 gr. Protein yaziyor. Diyetkolikte.
Ben 60 gr. Protein alacaksam bunun 46 gramini tamamlamak icin 200 gr mi tavuk yemem gerekiyor? Cok degil mi ya. 
Dogru. Hepsini tavuktan almak zorunda degilsin. Ton baligi, kofte, yumurta ...


  • tunaktunaktun  (10.06.19 06:49:43) 
Doğru anlamışsın.

Ayrıca proteini çeşitlendirmen de güzel olacaktır. Hepsini tek gıdadan ve tek öğünde değil de daha dengeli dağıtılmış şekilde almalı.
  • reyals  (10.06.19 08:15:48) 
reyals +1 tek öğünde o kadar protein alamazsınız. antremandan 1.5 saat önce bir öğün tavuk antremandan hemen sonra bir öğün tavuk yiyebilirsiniz. geri kalan protein ihtiyacınızı diğer öğünlere yayabilirsiniz.


  • kitik  (10.06.19 09:41:09) 
Tek öğünde o kadar protein alabilirsin.

“Bir öğünde alınan yaklaşık 60 gramlık proteinin tamamı sindirilebilir ve emilebilir. Yoğun olarak egzersiz yapıyor yada öğün sayınız az ise öğün başına maksimum 60 gram protein tüketebilirsiniz.”

Kaynak: www.google.com.tr

“Here’s the TL;DR version of this article:
Don’t worry about how much protein your body can absorb in a given meal, because there’s no evidence to show that there is such a maximum, and plenty of evidence to support the fact that your body can absorb whatever nutrients you give to it.
The biggest difference between large and small portions effectively comes down to how long it takes to digest the meal, and that’s it.
So you can safely file away this fear of eating too much protein in a single meal, and get back to the fundamentals of training and nutrition that actually matter to get results.“

Kaynak: caliberstrong.com

Nasıl yiyebiliyosan öyle ye kardeşim. Ben 90-30-30 yapmayan çalışıyorum genelde. Herkesin hayat düzeni, imkanları farklı. İster böl, istersen tek seferde ye. Önemli olan: yapmak.
  • (s)AINT  (10.06.19 15:47:16) 
et ürünlerinin pişirilince ortalama %20 fire verdiğini de hesaba katarsan 200 gram tavuk göğsünün daha da rahat yenebileceğini anlarsın.


  • candanag  (10.06.19 15:58:24) 
Konuyla ilgili savaş cebeci’nin videosu: youtu.be

1 öğünle 2-3-6-9 öğün protein tüketenler arasında azot dengesi farkının bulunmadığı belirlenmiş.
  • (s)AINT  (10.06.19 18:44:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.