[]

Silikon kokusundan zehirlenilir mi?

Bugün yazlık evde birkaç tamirat işi için bir yarım saat kadar şeffaf silikon kullandım.
İş bitince de yazlık evden ayrıldım, şehire döndüm zaten. Yani ortamdaki kokuyu solumadım.
7-8 saat geçmesine rağmen boğazım ve genzim yanıyor ve işin tuhafı burnuma sürekli silikon kokusu geliyor.
Daha önce de silikon ile iş yapmıştım, böyle olmamıştı.
Zehirlenmiş veya solunum yolumu tahriş etmiş olabilir miyim ve ne yapmalıyım acaba?

 
Silikon ve doğal formları (SiO2 falan) toksik değil. Bence sadece nem kapmışsınız bişey olmaz :)


  • superfluid  (10.06.19 01:34:05) 
defelarca yarim saatten fazla silikon ile hasir nesir oldum, zehirlenme falan olmadi hayattayiz hala. biraz osuruktan nem kapma durumu var sizde.


  • cooperr  (10.06.19 06:08:56) 
Öncelikle Silikon ile Silisyum ayrımını yapalım. Araştırınız.

Silisyumun zararsız olduğuna dair araştırmalar var ancak sentetik bir form olan şeffaf silikon türevleri endokrin bozucu kimyasallar salgılayabilir. Özellikle sıcak silikondan kaçınmak gerekir.
  • goodz  (10.06.19 08:01:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.