[]

spor yaparken titremek

aşırı ama aşırı ham bir insanım. özellikle bacaklarda. hamlığı bırakın kas mas da yok bacaklarda. 40 kilo verirken kasları da yakmışız. dolayısıyla yokuş bile denemeyecek azıcık yukarı eğimli yerlerde bisiklet bile süremiyorum.

dedim ki bari ben kas yapayım bacaklarda biraz. diyeti de ona göre ayarladım bol proteinli. düşük kilolarda deadlift, squat, lunge falan yaptım ama sınırlarımı korkunç zorladı, bacaklarım zangır zangır titriyor. deadlifti 13 kiloyla yaptım, squati ve lunge ı 5 kilo ile. şuncacık ağırlık bile çok mu geldi acaba? her yerim deli gibi ağrıyor ve titriyor.

bi süre vücut ağırlığı ile alışana kadar mı yapmalıyım sizce?

cins: kadın

 
ilk günlerden bu kadar ağır bacak, kalça girilmez. baş dönmesi, bulantı yapar düşersin.

yavaş yavaş zorlamadan. deadlift, squat, lunge hareketini aynı gün yapmak için şöyle bir iki, üç ay geçsin. ilk ay beş on kiloyla squat yeterli.
  • heidi'nin dedesi  (09.06.19 21:03:36) 
Bacak, çalışırken insanı mahveder. Ben başlangıçta 3 bacak hareketi yaptıktan sonra antrenmanı çıkaramıyodum. Hareketleri günlere yapıp tek hareket yap. Yavaş, düşük ağırlıklarla antrenman yapmamak spordan soğumaya da neden olur. Bu önemli bence.


  • (s)AINT  (09.06.19 21:31:57) 
Ağrı sonrası creatin kinaze testi yaptır
Yüksek çıkarsa çok dikkat et
Böbrekleri bitirirsin
testin kısa adı CK
Ve bir doktora görün
  • harrods  (09.06.19 21:38:21) 
Yüksek tekrarlı çalışmalar daha fazla kas harabiyetine neden olabilir. Normal bir durum.


  • arnold schwarzeneger  (10.06.19 17:00:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.