[]

Tansiyon aleti tavsiyesi

Bilekten ölçenler sağlıklı sonuç vermiyor diye duydum. Bütçeleri fazla zorlamadan önerebileceğiniz cihaz var mı?
 
Omron'lara bakın


  • vladimirdökümov  (09.06.19 19:59:32) 
koldan ölçen omron'lar iyi.

lakin bilekten ölçenler sağlıklı ölçmüyor falan demek de doğru değil. bin çeşit tansiyon aleti denedim, hepsi de doğru ölçtü. aynı anda hem koldan, hem bilekten, hem de steteskoplu, şu eski usul tansiyon aletiyle yaptığım ölçümler neredeyse hep aynı sonucu verdi. yani biri 131/85 ölçüyorsa, öteki 135/88 ölçüyor. manuel cihazda zaten "13 buçuğa 8 buçuk" diyorsun. öyle biri 160/100 ölçerken bileğe taktığın 130/80 falan ölçmüyor. yüksekse yüksek, düşükse düşük, verdiği sonuçlar şaşmıyor.

hatta şu anda da bim'den aldığım sinbo'nun bilekten ölçen aletini kullanıyorum, 3 ay önce tansiyon holteri takıldı koluma. alet ölçüm yaparken aynı anda sinbo ile de ölçtüm, bire bir aynı denebilecek bir sonuç verdi her denememde.

yani demem odur ki bilek cihazları yüksek tansiyonu olan adama "bir şeyin yok normal" diyecek kadar (veya tam tersi) sapık bir sonuç vermiyor. benim gibi yanınızda çantanızda taşıyacaksanız güvenebilirsiniz. yok evde duracaksa siz yine koldan ölçenden alın.
  • kibritsuyu  (09.06.19 20:29:13 ~ 23:25:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.