kedi-mantar-ecosin

Merhaba duyuru ahalisi.

Kedimin mantarı var ve daha önce bununla ilgili google'a ilaç vb. bir şey hiç sormadım, veterinerine güveniyorum. Ama bugün instagram bana bir sayfa önerdi(nasıl da takip ediliyor yazışmalarımız. Bu, başka bir duyurunun konusu olabilir):

instagram.com

Ecosin diye bir ürünmüş. Mantara hızlı ve kesin çözüm sağlıyormuş sözde. Pazartesi günü kedimin veteriner kontrolü var, veterinere de soracağım. Ama merak ettim, daha önce bu ürünü kullanan, duyan, gören, bilen var mı? Yorumlar, fotoğraflar var. Ama dijital dünya, güven olmuyor. Bu şey gerçekten etkili mi o kadar ve yan etkileri neler olabilir(karaciğer problemleri tahmin ettiğim bir şey).

Teşekkürler.

Selam,

Kedimin mantar tedavisi yeni bitti. Tedavi sürecini veteriner ile beraber yürüttük. 2 doz mantar aşısı vuruldu ve 1 kapsül antibiyotik ilaç kullandık.(şu içinde zerrecikleri görünen toplamda 1 kapsülü 4 gün kullanılacak şekilde).

Şuan tüylerinin döküldüğü yerden yeni tüyleri çıkmaya başladı. Tedavi süreci 2 hafta sürdü. Google'dan iyi bir veteriner araştırmanızı ve süreci o şekilde yönetmenizi öneririm. (zaten veterineriniz varmış.)

Ek olarak; işe yarasın veya yaramasın bu tarz ilaçları kedim için kesinlikle kullanmam. Tıp çözüm sağladığı müddetçe o şekilde ilerlerim. :)
  • mrjones  (09.06.19 13:24:25 ~ 13:27:15)
@mrjones, eyül-ekim gibi başlayan tedavi
6 ay kadar sürdü. Mantar bitti derken 2 ay sonra tekrar başladı(sebebi sanırım strese bağlı bağışıklığın düşmesi. Her iki mantarında da birer stresör vardı kedim için). Mantar aşısını ilk mantarında denemiştik. Karaciğeri fazla yorduğu için veteriner ona yanaşmıyor ki ben de bunun taraftarıyım. Mümkün olduğunca az kimyasalla tedavi etmeye çalışıyor, kedimin ömrünü uzatmak için. Antibiyotik tedavisi oldu. Pyometra geçmişi olduğu ve uzun bir antibiyotik sürecinden geçtiği için şimdi antibiyotiğe de yüklenmiyoruz, yine kedimin ömrünü kısaltmamak için. Şu an batikon uyguluyor yaraya sadece. Tedavi yöntemine ve bilgisine güveniyorum. Ticarethane işleten ve hayvanlara "para" gözüyle bakan veterinerlerden değil. Kedimin sağlığı ve iyiliğini benim kadar düşündüğüne inanıyorum. Gayet iyi bir veterineri olduğunu düşündüğüm için de yenisine ihtiyaç duymuyorum.

Bu arada linkteki şey de bir ilaç firması tarafından üretilen tıbbi bir ürün. Perakende satışı yok. Sadece veterinerlerden temin edilebiliyor.

Cevabınız için teşekkür ederim. Ama sorumun yanıtı yazdıklarınızda yok. Sadece bu ürünü daha önce kullanmış olan varsa tecrübelerini merak ediyorum. Ürünle ilgili tıbbi bilgiyi yarın veterinerden edineceğim zaten.
  • siyah noktali film  (09.06.19 13:41:21)