[]

chernobyl (dizi)

ne kadarı gerçek, ne kadarı kara propaganda?

konu hakkında bilgisi olan, araştırma yapan vs. biri varsa ve aydınlatırsa sevinirim.

yine de güzel diziydi.

 
şurayı okuyabilirsin.
eksisozluk.com

  • burya  (09.06.19 08:49:35) 
2 hususun propaganda olduğunu düşünüyorum.

1. Atom bombasından daha büyük faciaya neden olduğu vurgusunun sürekli tekrarlanması: bu tip radyoaktif oluşumların yayılımları ve etki şiddetleri vardır. Bunlardan hiç bahsetmeden atom bombasından şu kadar kat daha etkili demek tek başına yeterli olmadığı gibi atanın amerika olması ve atom bombası daha masum ayağına yatılması zaten propagandayı gösteriyor. Atom bombasının atıldığı anda dahi ortalığı yerle bir etmesi, bir sızıntıyla patlamanın ne kadar farklı şeyler olduğunu bize gösteriyor.
Nükleer istasyon patlaması daha çok insanlarda tedavi edilebilir radyasyon etkisi bırakırken atım bombası bir nevi kitle imha olarak çalışıyor.

2. Halkı çernobil şehrinde tutmakta ısrarcı olmaları hususu: açıklamalar karartılmaya çalışıyor gibi yalanlar mevcut fakat hangi ülke olsa önce normal yangın mı yoksa reaktör patlaması mı durum tespiti yapmadan buna kalkışmazdı. Ülkenin başına ilk defa geliyor.

Geri kalan hususlar doğru olabilir.
  • filipis  (09.06.19 10:01:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.