[]

Bu askerliği bizde yaptık ifşası

dudaklarım : üüüüüüü
 
Ooo maşallah finco ne ara bu kadar büyüdün sen yahu:d


  • playing star again  (09.06.19 01:20:11) 
aah aah nerde o eski tsk, adam askerliği bile remarque kitabından öğreniyor.


  • Fodera  (09.06.19 01:28:10) 
açık öğretim programı gibi,

önce gidip askere online olarak yazılıyorsun, kargo ile eve üniforma ve atatürk portresi geliyor.

daha sonra kredili sistem olduğu için müfredatta askerlikle ilgili kitapları seçip okuyup online olarak sınava giriyorsun, hatta üç beş arkadaş toplaşıp kısır eşliğinde yapanlar olduğun da duymuştum.
  • Fodera  (09.06.19 01:48:16) 
ahah lafın gelişi öyle yazdım :d orjinali "bu amk askerliğini bizde yaptık", arkadaşlar arasında bir muhabbetten geldi aklıma öylesine.

@playing star again : büyüdük aniden, küçüldü hayaller :)
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (09.06.19 01:49:17) 
8 avrupa ülkesi ile büyük çaplı tatbikat(4 tanesi yurtdışı), 2 tane genel tatbikat, 1 tane yıldırım tatbikatı ve bi ton denetlemeye girmiştim, askerliğim hızlı geçmişti benim. ayrıca nato barış gücü ve seebrig barış gücü taguyındaydım. bi de gel şimdi bak, üniforma pırıl pırıl adamın kolunda şekilli saat, saçlar başlar düzgün, kitabı elinde. hey yavrum hey.

ama sor helikopterden helikoptere atlarken ondan iyi şarjör değiştiren yoktur :)
  • Fodera  (09.06.19 01:54:18 ~ 01:55:34) 
Valla gitmeden önce de döndükten sonra da fikirlerim değişmedi, keşke bende sizler gibi dolu dolu yapsaydım askerliği. e jandarmayız zaten batıdaydım bi de, yalan yok rahattım, gerisi düz askerlik işte. Gönül isterdi ki tatbikatlar, italyan çukurları, İrlanda masası, gece sızma vs. ler havada uçuşsun ama olmadı :) harbiden içimde kaldı, itiraf ediyorum


  • birfincankahvedahaisteyenadam  (09.06.19 02:01:26) 
askerde insan tanımak başta olmak üzere aklına gelen hemen hemen her türlü silahla(g3, kanas, mg3, stenfield, mini m, browning 50 cal, eryx, rpg 7, tow, havan, keleş vb vb belki 10binden fazladır attığım mermi) defalarca atış yaptığım için ve bombalı araç aramasından tut meskun mahalde çatışma, mayın arama, mayın imhasına kadar, arazi tatbikatları , zırhlı araçlarla intikal gzpt vb vb yaptığımiçin şanslıyım, çok yorucu ama dolu oldu geçmişti. eğer o kadar vakti sadece sabah kalk tüfek temizle spor yap, yemek ye , nöbete git olarak geçirseydim çok üzülürdüm. g3ün yeni versiyonu da türkiyede ilk olarak bize gelmişti 500 adet, millet 3 sene sonra anca yeni yeni anlatmaya başlamıştı şöyle hafif böyle bıdı bıdı diye :)

96 kilo gitmiştim acemi birliğinden 75 kilo olarak dönmüştüm :)
  • Fodera  (09.06.19 02:05:23 ~ 02:07:55) 
abi tamam yaramı deşme :D
eğer reenkarnasyon gerçekse bir dahaki hayatıma call of duty modern warfare olarak gelmek istiyorum, amin.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (09.06.19 02:09:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.