[]

El eklemlerinde ağrı, ANA testi ve romatoid artrit ilişkisi

Merhaba duyuru,

Annemin el eklemlerinde çok az soğuk temasında bile şiddetli bir ağrı başlangıcı oluyor. Bazı parmak eklemlerinde bariz yamulma ve şişme mevcut.

Dolayısıyla, ANA testi yaptırdı ve negatif çıktı. Bunun sonucu hangi yorumlar yapılabilir? Romatoid artrit ile ilgili ne söylenebilir?

 
Ana testi SLE (systemic lupus erythemosis) hastakigindaki diaqnostik kriterlerden birisidir. Rheumatoid Arthritis tanisinda lab sonuçları olarak ANA kullanilmaz. Rheumatoid Factor kullanilir. Ana zaten klinik acıdan cok ayrı hastaliklar bunlar.


  • charles darwinin torunu  (09.06.19 03:00:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.