annenin evinin neden böyle olması (yeni capsler geldi)

buzdolabını açınca afakanlar basıyor kapatıyorum, evin her yeri böyle.
sizde durumlar nasıl? bayram tatilinde rahat edebiliyor musunuz?

eksiup.com

galeri2.uludagsozluk.com

böyle mi olsun isterdin? ne güzel işte dolu.

bizim dolapta dolu.
  • blue eyes white dragon  (07.06.19 00:49:11)
ne güzel her şey var, bizimki bomboş jdjdjd

  • tabirimekruh  (07.06.19 00:53:15)
içlerinde çürüyen, kokan ve günü geçen çok şey var aslında. ve atmıyor attırmıyor.
bu sadece temsili bir fotoğraf, evin geneli dolap, dolap ve daha çok dolap.

  • theconqueror  (07.06.19 00:54:14)
ben annemin evine gittiğimde buzdolabından uzak duruyorum
o cümbüş delirtiyor beni de
takıntılıyım bu konuda, buzdolabı devamlı düzenli olmalı ve fazlalık bulunmamalı
  • superb  (07.06.19 00:54:53)
hayaller pizza kutusu, budweiser bira. hayatlar kışlık fasulye, üzüm bekmezi

ikincisi daha samimi sanki.
  • heidi'nin dedesi  (07.06.19 00:55:16)
boşverin ya. kaç yaşına gelmiş insanların huyları değişmez. kendinizi de sinir etmeyin. ben de rahat etmiyorum. ama misafirlik işte, dayanıyosun bikaç gün.

  • sttc  (07.06.19 00:56:27)
Görünce ben kötü oldum :( buğday ruşeymi, pirinç unu bunlar neden dolapta mesela? Ev çok mı sıcak, kelebekleniyorlar mı? Hadi onlar kelebekleniyor olsun sakız neden dolapta? Onlar çıksa bayağı rahatlar dolap. Benim böyle bir halam var. Ona gittiğim zaman iki günüm temizlikle geçiyor. Çok zor, evin tamamı bu şekildeyse ben düzenlemeden kalamazdım.

  • irene  (07.06.19 01:03:46)
Valla guldum, iyi o dolap calisiyor hala. Yani ana evi, oyle kabul edin ya da birlikte temizleyin biraz

  • balpolen  (07.06.19 01:10:23)
babaannemin de dolabı aynı, kendisi garip bir kadın. anneniz de öyleyse işiniz zor.

bence normal değil.
  • mattiadestro  (07.06.19 01:37:54)
Bizde kiler dolabı da var, o fazla reçel/salça/komposto vs şişeleri ve dolap şart olmayan bi dünya şeyi orada saklıyoruz ve dolabı da kileri de ihtiyaç kadar dolduruyoruz. Sirkülasyon çok fazla bizde. Haftalık pazar alışverişi malzemeleri, kahvaltılıklar, yoğurt/süt, bira/soda, soslar, açık salçalar dolabı işgal eder. Haftada bir de dolabın içini kolayca temizleyebiliriz bu ferahlıkta.
Bu benim kendi evim, annemde de böyleydi ondan gördüm herhalde. Fotodaki gibi olsa dayanamaz müdehale ederdim :/

  • somethinginthewayshemoves  (07.06.19 01:38:44)
Aslinda biraz duzenlerseniz o kadar kalbalik gorunmeyecektir gozunuze. Gereksiz, atilacak olanlari atip, posetlerdeki seyleri mumkunse kavanozlara ya da saklama kaplarina aktarip, buzdolabina koymaya luzum olmayan seyleri cikarip (sakizlari baska bir dolaba da koyabilirsiniz pekala) kalanlari duzgunce dizerseniz gayet duzgun bir hal alir. Benim annemin buzdolabi da dolu ama dedigim gibi sakladigi icin duzenli duruyor.

  • fraise  (07.06.19 01:44:22 ~ 01:45:43)
keşke farklı odalardan da fotolar çekseydim, evde başka bir dolaba ayıracak kadar yer yok hatta kapıların arkaları bile dolu olduğu için dans ederek geçiyoruz bir odadan başka bir odaya.

bazı arkadaşların dediği gibi bu bir biriktirme rahatsızlığı ve nasıl çözüm buluruz bilmiyorum. çünkü bunun konusu açılsa bile annem düşman kesiliyor bize.

sizin anneleriniz nasıl bu durumda diye sormak istedim.
  • theconqueror  (07.06.19 01:51:46)
Sen bizim dolabı görmelisin, dolaptaki sebzelikten bıçak çıkardım ya xD Soğuk durması gerekiyomuş. Düşündükçe mantıklı geliyor.

  • superfluid  (07.06.19 02:28:34)
Anneminde genelde böyle. Bayram dolayısıyla elinden geldiğince doldurur. Gelene gidene yemek çıkarır bittikçe de yapmaya devam eder. Bayramlarda iuice coşuyorlar. Yalnız dikkatimi dolmalık fıstık çekti. Geçen sene kilosu 270tl idi. Şuan daha pahalı ama hatrı sayılır miktarda almış anneniz :)

  • karen  (07.06.19 06:52:03)
Aa bizim dolap :D

Bizimki çok az daha kalabalık ama görüntü oldukça benzer. Arada aa bunun tarihi geçmiş falan diye eleyip atıyorum kabartma tozunu, yıllanmış başka şeyleri falan ama genel görüntünün bu şekilde olmasının önüne geçemiyorum :)
  • chicha  (07.06.19 08:04:38)
biz derin dondurucuyla çözdük o işi

  • rentts  (07.06.19 09:22:36)
Yalnız değilmişim, benim annem de böyle. Aynı şekilde evin de her yeri eşya dolu, ne düzen ne de hijyen var evde :( Tabii ki hiç rahat edemiyorum.

  • reptillia  (07.06.19 09:34:59)
Eski nesilde ciddi bir istifçilik var. Mesela anneannemlerin yazlıkta 2 tane buzdolabı 2 tane de kocaman derin dondurucuları var ve hepsi tıka basa dolu oluyordu.
Kışlık evlerinde de 2 tane buzdolabı var ve buzdolaplarından biri kapalı balkonda duruyor. Kendi annem dahil evin her dolabı tıka basa dolu ev tıka basa dolu ve benim sinirim bozuluyor.
İşin kötü tarafı kendi evime çıktığımda da 1 ev dolusu eşya getirmişti evime de. 4 tane yorgan getirmiş mesela yahu evde tek yatak var zaten...
  • denizgonen  (07.06.19 10:17:24)
Öyle bir evde misafir olarak kalamam. Öyle bir kadının (kadının demiyeyim de insanın) yaptığı hiçbir şeyi yiyemem. Ayıp olmasın diye şartları zorlayıp, yemeye çalışıp kusmuşluğum vardır.

  • Mirket  (07.06.19 10:33:29)
Anne evleri böyle, ben de gidince sürekli anne at azalt demekten dilimde tüy bitiyor. Tüm ev için geçerli. Ancak sizin buzdolabı annemlerinkinin aynısı ve o kapağın düşmesine az kalmış. En azından kapağa ağır şeyler konmaması lazım, 15 gün önce annemlerinki düşmüş.

  • curukturpkokusu  (07.06.19 10:36:15)
Hahahahaha ayni durumu yasadim aile evinde. Durmadan yiyoruz israf olmasin diye evde resmen cop ogutucu gibiyiz komple

  • acımasız gerçekler  (07.06.19 11:06:04)
ahaha hepimizin anneleri boyle sanirim.
yalniz isin kotusu biz de onlara benzeyecegiz yillar gectikce:D
ben saldim artik karismiyorum, kendisi boyle mutlu ben de o mutlu diye mutluyum.
  • 65 derece  (07.06.19 12:23:01)
yorumlar için teşekkürler yeni capsler ekledim durumun ciddiyetini göstermek için.

çözüm nedir peki? İngiltere'deki gibi evi fazlalıklardan arındırma programları bize de gelir mi? Psikolojik destek mi nedir?
  • theconqueror  (09.06.19 23:52:43)
ben de anneme kızıyordum, bizimkinin bir tık üstü. ben kızınca da bahane hazır, onların hepsinin bir kullanım yeri var. 16o metrekare eve sığamadı kadın. çözüm yolu yok. ben ele güne rezil oluyoruz, arkadan konuşuyor komşular diye feyk atıyorum, toplanıyor ortalık ama 3 gün sonra yine aynı.

  • durgunfoton  (10.06.19 00:22:21)
ben annemle yaşıyorum ancak bizim mutfak çok daha parlak, aydınlık tezgah üzerinde çok az şey var. siz de onla yaşasaydınız böyle olmazdı :)

çözüm derin dondurucu, kapalı dolap kullanımı.
  • damla sakızlı dondurma  (10.06.19 16:21:27)
bizimki de benzer, bu seviyede degil ama kaos hakim. duzenleyeyim diye ugrasiyorum, sonra bulamadigi her seyden ben sorumlu oluyorum. e ne faydasi var? kadin oyle mutlu zaten. evde yasayan da ben degilim, bana da bir faydasi yok. takilsin oyle nabalim.

durumu degistiremiyorsan bakis acini degistir. ooh masallah dolu dolu bereketli bizim evimiz de. :)

bir kere alisverise yolladi tuz al, strec film al falan diye. aldim geldim, yerlestirmek icin bir actim cekmeceleri, zaten aldigim her seyden varmis, kadinin haberi yok evde olandan.
  • jimicik  (10.06.19 16:57:21 ~ 16:59:12)
img-s1.onedio.com

Aklıma bu karikatürü getirdi, ıvırı zıvırı saklama içgüdüsü tamamen :)
  • Beherit  (10.06.19 17:10:12)