[]

Başıma hep kötü şey gelecek gibi düşünüp korkuyorum

Misal hiç aklımda yokken adamın biri burda birini dün akrep soktu dedi. Yarın tarihi bir yeri gezecektim ya akrep varsa diye tırsıyorum şimdi. Veya bugün süt mısır aldım keyifle yerken tanelerden biri boğazıma kaçsa boğulur muyum diye aklıma geldi. Ailemi kaybetme korkusu da var. Bunlar nedir nasıl yenilir sormak istedim.
 
Kaygı bozukluğu mu var sende? Anksiyete? Eğer ciddi bir düzeydeyse psikolog/psikiyatrist yardımı alabilirsin. Yok, değilse evham yapıyorum deyip kendini sakinleştirebilirsin. Derin nefes alıp ver, çevrendeki nesnelere odaklanıp isimlerini say, gözüne denk gelen vücudunun organlarının ismini söylemeye başla. Belki o anlık evhamın dağılır.


  • cemallamec  (07.06.19 00:15:04) 
Anksiyete maalesef.


  • kirmizipilotkalem  (07.06.19 00:33:16) 
Gün içinde sürekli bu tarz şeyler düşünüyorsan ve bu durum hayat kaliteni düşürüyorsa, psikiyatriye gitmekte fayda var. Aslında kendi başına da yenebilirsin ama başta profesyonel destek almakta fayda var.


  • takıl yani takmıyo belli  (07.06.19 00:37:57) 
*Tarihi yerde akrep ne gezer ki? Hamam böceğidir o


  • hebanon  (07.06.19 00:54:37) 
@hebanon hocam ne bileyim nemli karanlık börtü böcek falan diye şey ettim. Zaten mantıklı bir durum olmadığının farkındayım


  • sordum soruyu  (07.06.19 01:10:13) 
Anksiyete +1. Uzun süredir devam dip günlük hayatını etkiliyorsa psikiyatra gitmeniz iyi olur.


  • playing star again  (07.06.19 01:19:13) 
Bende bu kaygılarla psikiyatre gittim. İlk muayene eden anksiyete dedi, ikinci kez gittiğimde başka bir doktor "major depresyon" tanısı koymuştu.

Ansiyete bozukluğu +1
  • mekhanik karpov  (07.06.19 21:04:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.