[]

Güney Fransa Önerileri

Sadece Nice ve Marailya'da konaklayıp yakın yerlere günübirlik gitmeli bir tatile çıkıyoruz ama görmek istediğimiz o kadar çok yer var ki bazılarını elemek zorunda mıyız diye düşünmeye başladım. Bir yandan da ben yurt dışında bir şehre gidince en az 4-5 gün orda vakit geçirip şehri tanımayı seviyorum. Hiçbir tatilimde kısıtlı zamanımda çok fazla şehir gezmeye çalışmadım hiçbir zaman ama konu Güney Fransa olunca her sahile gidesim geldi.

Cannes, St Tropez, Monte Carlo, Eze, Antibes... Çok fazla yer var gitmek istediğimiz ama hangilerine öncelik versek ki? 3 gece Nice ve 2 gece de Marsilya'da kalacağımızı da düşününce en mantıklı rota için gidip görenler yardımcı olabilir mi acaba?


 
Tam o rotadayim aksama ayrintili yazayim


  • basond  (06.06.19 18:00:34) 
Hocam Toulouse da yaşıyorum rota dışında olsun bu şehir pek birşey yok. Haftasonu Narbonna gideceğim bir aksilik olmazsa orayı da bilmiyorum ilk olacak belki oraya bir bakın buradkiler önerdi bana da


  • retarder  (06.06.19 20:55:43) 
menton da bir seççenek olabilir. hem gezip görmek için hem de denize girmek için.
sadece gezmek amaçlı (yüzme niyetiniz yoksa) gidiyorsanız cannes ve antibes için bir gün yeterli olabilir. eğer yürümeyi seviyorsanız cap de antibes rotasını yürüyüp hemen ardından plage keller da turkuaz denize girmeyi tavsiye edebilirim.
keza eze ve monte-carlo da birleştirilebilir. eze manzarası güzel olan, bir tepe köyü. gelip gezip, yemek yiyip ayrılmak 2 saatinizi alır.
  • ik  (07.06.19 10:42:24) 
nice cannes ve monaco için konuşabilirim. geçen hafta gittim. nice'te 3 gece kaldım. monaco için 1 gün ayırmıştım ama yarım gün geçirdikten sonra nice'i daha çok görmek istediğim için döndüm. yarım gün yetti zaten eğer casino'ya takılmayacaksanız. nice'te şehrin merkezini ve sahili 1 günde dolu dolu gezersiniz. denize girmek için cannes daha uygun ya da nice ile monaco arasındaki yerler güzel. eze olabilir ya da küçük koylar var. cannes'da deniz daha sakin, berrak. plaj kum. nice'te daha dalgalı ve tamamen taşlık. nice-monaco tren ile 4.1 euro. nice-cannes tren ile 7.2 euro.


  • homosmyrnacus  (14.06.19 11:48:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.